fbpx

Самостійні, коли відкриті

За рекомендацією економічних експертів УГП, Мінфін хоче дозволити місцевій владі отримувати інформацію про платників податків


Більше шансів на самостійність для місцевих бюджетів! Саме таку норму виборюють економічні експерти УГП для місцевих громад. Ще з літа вони надіслали свої ідеї для фінансової децентралізації до Міністерства фінансів і Державної фіскальної служби і ось нарешті маємо результат – спрощення доступу до інформації про податки для фахівців, які займаються аналізом і плануванням бюджету. Міністерство фінансів підготувало окремий законопроект, який дасть змогу втілити цю ідею. На разі він знаходиться на етапі подання до Кабміну.

Самостійні у всьому – саме така формула ідеального господарювання на місцях. Більше ніяких складних і громіздких процедур! Самі заробили, самі запланували і самі витратили! Такий зміст вкладають у фінансову децентралізацію економічні ескперти УГП. До них нарешті дослухалися! Мінфін хоче дозволити місцевій владі отримувати інформацію про платників податків. Це покращує шанси на самостійність для місцевих бюджетів, дозволяє планувати надходження і видатки.

“Економічна група давно працює над пропозиціями щодо покращення реформи децентралізації. Одне з наших ноу-хау – це доступ до інформації про платників податків. Раніше не було правових підстав для отримання такої інформації, єдиними, хто може бачити дані платників, контролюючі органи. Зараз же є всі шанси для того, щоб крига скресла. Це позитивні зміни, адже така норма дозволить органам місцевого самоврядування своєчасно та якісно планувати свої бюджети”, – каже координатора економічної групи УГП Галина Васильченко.

“Це позитивні зміни, адже така норма дозволить органам місцевого самоврядування своєчасно та якісно планувати свої бюджети”

Така новація підвищить ефективність адміністрування податків і зборів.

“Це створить умови для посилення мотивації місцевих громад до ефективного використання місцевих ресурсів та власних можливостей, – коментує авторка новації, експертка економічної групи Андріана Шехлович. – Податкові органи щомісячно надсилатимуть місцевим органам самоврядування інформацію про суми нарахованих та сплачених податків і зборів, а також суми податкового боргу на відповідних територіях. Така норма дозволить органам місцевого самоврядування своєчасно та якісно планувати свої бюджети. Така реакція з боку органів державної влади свідчить, що команда УГП рухається в правильному напрямку щодо покращення ходу реалізації стратегічно важливих реформ, які зараз відбуваються в Україні”.

Перемоги ще будуть! Експерти економічної групи підготували і запропонували Мінфіну ще ряд інших слушних пропозицій для ефективного втілення фінансової децентралізації.  

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]