Ринок комунальних послуг стане відкритішим

Нещодавно Верховна Рада України прийняла Закон “Про ринок електричної енергії України”. Економічна група Української Галицької Партії вважає прийняття цього закону важливим кроком для держави, який сприятиме демонополізації ринку комунальних послуг.

“Одним із економічних пріоритетів нашої партії є забезпечення високого рівня економічної свободи для підприємців, активних громадян і самозайнятого населення шляхом демонополізації ринків і створення сприятливих умов для розвитку відкритої конкуренції. Ми керуємося принципом відкритої конкуренції, а цей закон передбачає доступ до мереж підприємствам (приватним інвесторам в т.ч.), які генерують електричну енергію, що, звісно, сприяє розвитку конкурентного середовища у цій сфері. Особливо важливим моментом в цьому законі є застосування анбандінгу, тобто розмежування видів діяльності: виробництво-розподіл-постачання електроенергії. Тепер головне, щоб закон виконувався!” – зазначила координатор економічної групи Української Галицької Партії Галина Васильченко.

Юристи також схвально оцінили прийняття цього закону.

“Це значний прорив з точки зору економічної конкуренції у сфері електроенергетики. Адже цей ринок тепер стає доступний всім та передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу вперед”, внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. Тепер одними з основних принципів, які забезпечують вільну конкуренцію на ринку, є: рівність прав на продаж та купівлю електричної енергії, вільного вибору електропостачальника споживачем, недискримінаційного і прозорого доступу до системи передачі та систем розподілу, недискримінаційної участі в ринку електричної енергії; незалежного державного регулювання, недискримінаційного ціно- та тарифоутворення, що відображає економічно обґрунтовані витрати”, – зазначила юрист економічної групи Української Галицької Партії Катерина Сойка.

Ознайомитися з офіційним текстом Закону можна тут.

Фото: Huffington Post

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]