Родичі депортованих із Польщі українців зможуть отримати компенсації

Українська Галицька Партія разом з товариствами депортованих вже декілька місяців бореться за відновлення прав примусово переселених українців – визнання трагедії на державному рівні, компенсації для людей. За цей час вдалося здобути декілька перемог.

Перша – це ухвалений у першому читанні закон про депортованих.

УГП з товариствами підготували звернення до Президента і парламенту з вимогою визнати трагедію депортації 1944-1951 років на державному рівні, засудити злочин комуністичної влади, виплатити компенсації потерпілим і їхнім нащадкам. Це звернення підтримали 32555 українців.

Друга – комітет Верховної Ради підтримав виплату компенсацій для членів сім’ї депортованих.

Примусово виселені можуть розраховувати на одноразові виплати. А в разі смерті депортованих гроші зможуть отримати їхні дружина/чоловік або діти. Шкода, що членам комітету не вистачило політичної волі, аби підтримати всі вимоги Української Галицької Партії і товариств. УГП пропонувала кращу схему нарахування компенсацій. Це мало бути хоча б 20 відсотків від вартості втраченого майна. Однак комітет зупинився на тому, щоб виплачувати однакову для всіх одноразову матеріальну допомогу.

А зараз очікуємо на третю перемогу – щоб у сесійній залі депутати проголосували ЗА правки та закон в цілому.

Закликаємо депортованих і їхніх рідних писати особисті листи до Президента і Голови Верховної Ради. Розповідайте владі про трагедію, яку пережила ваша родина. Поясніть, чому закон і правки для вас важливі. Саме від вас залежить, чи проголосують депутати за компенсації.

Адреси для листування:

  • Президенту України Зеленському Володимиру Олександровичу, поштова адреса: м. Київ, вулиця Банкова, 11, 01220;
  • Голові Верховної Ради України Стефанчуку Руслану Олексійовичу, поштова адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 5, 01008.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]