Різдво раніше, ніж ти думаєш! Святкуймо зі світом 25 грудня!

Різдво. Жодне інше свято не здатне настільки сильно об’єднати людей. Особливо, у такий чутливий для країни період та у такий світлий для українського народу спосіб. Виснажена революціями та збройними конфліктами Україна, потребує особливої об’єднавчої ідеї. Ідеї, що відобразить ціннісні орієнтири українського народу, подарує внутрішнє відчуття єднання нації, возз’єднання зі світом та підсилить наш євроінтеграційний рух вперед.

Різдво зі світом. Не чергова новомодна ініціатива. На цю тему було проведено вже чимало дискусій, які поволі просували ідею єдиної дати святкування Різдва 25 грудня на державному рівні. Так у 2017 році Верховною Радою був прийнятий закон про державний вихідний 25 грудня, а 2018 року – заснована Єдина Помісна Українська Православна Церква. Церковні владики в особі Блаженнішого Святослава Шевчука та Митрополита Епіфанія неодноразово наголошували, що підтримають ідею єдиної дати святкування Різдва 25 грудня, за умови її сприйняття українським народом. Актуалізація суспільного діалогу напередодні Різдва 2019 року – чудова нагода відчути настрої громадськості та повідомити про них церковних владик.

Українська Галицька Партія відчуває готовність українців до такого діалогу та розпочинає широке суспільне обговорення єдиної дати святкування Різдва в Україні. Запрошуємо до діалогу усіх, хто бачить у собі сили стати рушієм змін у цьому питанні або раніше вже ініціював подібні обговорення. Зокрема, церковних та політичних діячів, освітян, журналістів, діячів культури, бізнесу та громадських організацій. Синергія нашої взаємодії допоможе краще зрозуміти настрої суспільства та, відповідно, швидше перейти до наступного кроку: затвердження українськими церквами єдиної дати святкування Різдва в Україні.

Наша країна з 1918 року живе на зламі двох реальностей: одночасно за двома календарями. Як світська держава – за григоріанським календарем, як християнська спільнота – за юліанським. Відбулось це через неузгодженість дій влади та церкви. Українська Народна Республіка перейшла з юліанського на григоріанський календар, а церква залишилась на юліанському.

Так українські християни стали заручниками обставин, увійшовши до числа 7% християн світу, які живуть за календарем, що “запізнюється”. Він називається юліанським і визначає дату святкування Різдва 7 січня. Тоді як решту 93% живуть за григоріанським календарем, що є більш точним природі та визначає дату святкування народження Ісуса Христа 25 грудня. Важливо розуміти, що змінивши календар, українці не зрадять віковим традиціям, а позбудуться самообману жити за календарем, що знаходиться в дисонансі з природою та усім цивілізованим світом.

Перехід на григоріанський календар – це крок, який цивілізовані країни та їх церкви зробили ще кілька століть тому. Час цей крок зробити й нам!

Серед українців виявилось чимало прихильників ідеї святкувати Різдво зі світом 25 грудня. Більшість із них готова повідомити про це церковних владик, поставивши свій підпис у знак підтримки ініціативи “Різдво зі світом”. За кілька тижнів роботи Українська Галицька Партія зібрала більше 15 тисяч таких підписів. Ми заходимо у домівки людей, спілкуємось з ними на вулицях міст, ведемо активні обговорення у соціальних мережах з пропозицією підтримати, по факту, цивілізаційну для України ініціативу. Поряд з цим, організовуємо майданчики для публічного обговорення єдиної дати святкування Різдва в Україні. Один із таких – UGP Public Talks, який успішно стартував у Львові 24 листопада.

На заході зібралося більше півсотні львів’ян, що вірять в ідею об’єднання українського народу через сакральне дійство: одночасне святкування Різдва Христового зі світом. Присутні ділилися своїм думками щодо ініціативи, слухали експертів тематики та дискутували про те, хто має бути лідером цього процесу. За результатами UGP Public Talks були напрацьовані проекти порядку дій, які Львівська міська організація Української Галицької Партії візьме на озброєння та в реалізацію ініціативи “Різдво зі світом”. Подібні обговорення також відбулись у Тернополі та Івано-Франківську.

Приємно усвідомлювати такий серйозний запит суспільства на ідею святкувати Різдво зі світом єдиною датою. Щодня він набуває все нових обертів. Якщо ви теж перейнялись духом нашої різдвяної ініціативи, просимо повідомити про це онлайн за посиланням. Так ваша позиція стане голосом підтримки листів зі зверненням до церковних владик щодо погодження єдиної дати святкування Різдва в Україні 25 грудня.

Українська Галицька Партія розраховує на підтримку церкви у цій ініціативі та послідовність її позиції. Ми чітко бачимо суспільний запит на Різдво зі світом. Тільки спільними зусиллями нам вдасться донести готовність переходу українського народу на григоріанський календар до церковних владик.

Насамкінець, хотілось би додати, український народ не має традиції святкувати Різдво 7 січня. Ми маємо традицію святкувати 25 грудня. Так, як святкували наші предки від часів Київської Русі. Зрештою, якщо ви відкриєте будь-який молитовник, Часослов чи Апостол, то побачите, що там написано: Різдво святкують 25 грудня. Різдво раніше, ніж ти думаєш!

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]