Святкуємо Різдво зі світом!

Незадовго після здобуття незалежності Україна визначила інтеграцію з Європою та Заходом, як одну зі своїх пріоритетних цілей у зовнішній політиці. Разом із поглибленням економічної та політичної співпраці із західними партнерами, українському суспільству важливо відновити спільні культурні та релігійні традиції, які розірвав Радянський Союз.

Слід пам’ятати, що агресія, яку сьогодні провадить Росія у стосунку до України, не обмежується військовим вторгненням та політико-економічним тиском – протистояння також ведеться на рівні духовних сенсів, ідей, цивілізаційного вибору.

З початком Революції Гідності та війни на Сході, українці сміливо заявили про свій шлях до європейської спільноти, твердо заявивши про “точку неповернення” до впливів нашого північно-східного сусіда. Продовжити євроатлантичну інтеграцію, та безповоротно віддалитися від Московії ми можемо лише доклавши спільних зусиль. Тому сьогодні Українська Галицька Партія розпочинає широкий суспільний діалог про єдину дату святкування Різдва в Україні і Світі – 25 грудня.

Вже 437 років цивілізований Світ святкує Різдво за новим григоріанським календарем. Українці ж і досі відзначають релігійні свята за юліанським, хоча в повсякденному житті послуговуються григоріанським календарем.

На сьогоднішній день 93% усіх християн Світу святкують народження Ісуса Христа 25 грудня і лише 7% – 7 січня.

Вірність старому юліанському календарю зберігають лише декілька автокефалій Світу: Єрусалимська, Російська, Сербська, Грузинська, Чорногорська, Польська православні церкви, Афонські монастирі, а також УПЦ та УГКЦ. Це означає, що і більшість православного Світу послуговується “новим” календарем – 11 з 15-и помісних православних церков у Світі живуть за григоріанським стилем.

Кожен із нас має усвідомити, що Різдво зі Світом це:

  • Різдвяні традиції для всіх Українців світу в один день;
  • Повернення у світову християнську родину;
  • Єдиний календар у цивільному та християнському житті;
  • Спершу Різдвяний піст, потім новорічні веселощі;
  • Повернення до спільного цивілізаційного простору;

Українська Галицька партія закликає підтримати наше спільне звернення небайдужих українців до церковних Владик України із проханням погодити єдину зі Світом дату святкування Різдва.

За словами Блаженнішого Святослава, глави УГКЦ: “Ми повинні прямувати до того, щоб святкувати Різдво та інші нерухомі свята за точнішим григоріанським календарем – так, як це зараз роблять не тільки католики, але й більшість православних церков Світу. Це питання має не так догматичний, як дисциплінарний зміст… Я прагну, щоб це питання піднімала не тільки ієрархія, а й миряни.”

Схожу позицію висловлює також глава Православної церкви України, митрополит Епіфаній: “Більшість помісних православних церков святкують Різдво за новим, григоріанським, календарем. І ми це можемо робити у майбутньому, якщо це буде сприймати український народ”.

Тож, УГП закликає усіх прихильників святкування Різдва Христового спільно із цивілізованим Світом пройти з цим закликом від хати до хати кожної української сім’ї, щоби мрія спільного святкування стала реальністю. Нашим великим досягненням стане звернення до церковних владик про затвердження святкування Різдва 25 грудня.

У 2017 році Верховна рада України прийняла закон, який визначив 25 грудня державним вихідним днем поруч із 7 січня. Ще через рік, у 2018-ому, ми вітали утворення Єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Нашим наступним кроком до відновлення культурного та духовного возз’єднання зі Світом стане утвердження українськими Церквами єдиної дати святкування Різдва в Україні – 25 грудня!

Відкрите звернення Української Галицької партії до Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава

Відкрите звернення до Предстоятеля Православної церкви України Блаженнішого Епіфанія

Підтримай звернення Української Галицької партії до церковних Владик України ГОЛОСУЙ

 

Святкуємо Різдво зі світом!

Світло перемагає!

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]