Релігія без політики!

Заява Української Галицької Партії з приводу обурливих висловлювань громадянина Польщі Мечислава Мокшицького в інтерв’ю журналу «Niedziela».

Якщо духовна особа дозволяє собі під виглядом моральних повчань робити політичні заяви, то тим самим втрачає імунітет на критику, бо стає політиком. Якщо політик, мешкаючи в чужій державі, робить ворожі щодо неї та страждань її народу заяви, то має повне право стати персоною нон ґрата в цій державі.

Питання гідності України – задовільнити це його прагнення й оголосити про неприпустимість перебування такої особи на території нашої держави.

Йдеться про гр. Мечислава Мокшицького, котрий дозволив собі звинуватити цілий український народ у геноциді та назвати російську агресію в Криму і на Донбасі, що принесла смерть в десятки тисяч українських родин, знаком, даним Богом, щоб “той народ визнав свою вину і очистився з цього гріху”.

Сподіваємося, що католицький клір дасть належну теологічну оцінку такого трактування Божої волі, але, виходячи з такої логіки, Смоленську трагедію теж можна розглядати як пересторогу — так само, як і сказати, що НКВД, вбиваючи десятки тисяч польських полонених військових у Катині, було Божим напоумленням за брак любові Другої Речі Посполитої до непольських народів — українців, євреїв, білорусів чи чехів. Ця логіка дуже подібна до логіки ієрархів Російської православної Церкви, які називали масштабну повінь у роки понтифікату Івана Павла II карою Божою польському народу за Папу-поляка.

Польський і український кардинали, а слідом за ними і президенти обох країн, здійснили офіційний історичний Акт польсько-українського примирення під гаслом «Пробачаємо і просимо пробачення!».

В Україні це прохання почули. Але з польської сторони відповіддю стали сплюндровані українські могили і пам’ятники. З вдячністю і розумінням ми сприйняли публічне обурення еліти польського громадянського суспільства вчинками польських марґіналів і бездіяльністю польської держави. Але не почули ні слова засудження цих злочинів з польського єпископату ні в Польщі, ні в Україні, що в такій ситуації виглядає як потурання їм.

Недавня заява М. Мокшицького виводить це потурання на вищий щабель. Тому вважаємо, що особа, яка робить ворожі щодо нашого народу політичні заяви, сіє ворожнечу між українцями і поляками, не має ні морального, ні цивільного права керувати Римо-католицькою церквою в Україні, тому як польському громадянину його має бути позбавлено права перебувати на території нашої країни.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]