Реформа теплопостачання: перший крок робимо ми

Українська Галицька Партія запропонувала владі Львова розробити стратегію теплопостачання для міста. Якщо цього не зробити найближчим часом, наслідки будуть катастрофічні. Проте чиновники партійців та експертів економічної групи УГП почути не захотіли. Тому днями вони зібрали фахівців і самі розпочали цей процес.

Економічна робоча група, в якій є експерти, економісти, науковці, напрацювала рішення у галузі теплопостачання міст, зокрема Львова. Партійці з експертами провели широкий дискусійний круглий стіл і в офіційному депутатському запиті від голови фракції УГП у Львівській міській раді Тарас Чолій запропонували владі міста якісні чіткі кроки до реформування ринку теплоенергетики.

Серед них – розробка нової сучасної стратегії теплопостачання міста (як мінімум – коригування схеми теплопостачання 2008 року, адже вона застаріла) та обов’язкова демонополізація ринку. Але, щоб розпочати зміни, має бути політична воля, а відтак – створена спеціальна робоча група. Проте з відповіді міської ради на запит депутата Тараса Чолія стає зрозуміло, що ані стратегії, ані робочої групи відповідно, ніхто у Львові формувати не збирається. Стару Схему теплопостачання 2008-го року в Ратуші вже автоматично продовжили до 2020-го.

“Схема теплопостачання має бути лише частиною міської стратегії. Її продовження до 2020 року – це крок назад, адже зрозуміло, що цей документ давно застарів. Нинішні реалії вимагають зміни підходів до розвитку всієї системи теплопостачання міста. У стратегії мають бути враховані і потенціал відновлюваної енергетики, і потреба стимулювання конкуренції на ринку генерування тепла”, – каже голова фракції УГП у Львівській міській раді Тарас Чолій.

Тому Галицька Партія вирішила діяти на випередження. “Ми створили велику робочу групу щодо розробки чіткого плану з реформування теплопостачання Львова. Говоримо і про конкретні кроки, які маємо здійснити насамперед. До неї увійшли експерти з теплоенергетики, інженери, науковці, економісти, юристи та представники бізнесу, які вже частково є на ринку генерації тепла або мають твердий намір вийти на нього. Хочемо мати готові якісні економічні та технічні рішення для міста. Ще раз закликаємо міську раду не давати нам відписок з посиланнями на старі схеми 2008 року, а включатися у роботу і дослухатися до порад експертів. Бо місту дуже потрібна нова стратегія і реформа теплопостачання”, – пояснює координатор економічної групи Української Галицької Партії Галина Васильченко.

Наразі всі члени робочої групи – експерти та науковці, а також підприємці – погоджуються, що технічні можливості для якісної монополізації ринку тепла у Львові є. Для першого кроку в цьому напрямі, як і для проведення реформи загалом, бракує дуже важливого компонента – політичної волі.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!