“Прийди, підпиши і визнай!”: на Лемківській ватрі Галицька партія збирала підписи за визнання депортованих

Зустріч, святкування, лемківська культура, тепле спілкування та збір підписів за визнання депортованих. Так минув фестиваль “Дзвони Лемківщини” на Монастирищині. То була чудова нагода для самих товариств депортованих та Галицької партії зробити конкретні кроки для визнання примусово переселених українців в 1944-1951 рр. Адже ми об’єднали їхні товариства, щоб домогтися визнання цієї трагедії. Мета – зібрати 25 тисяч підписів під зверненням до керівництва держави, щоб президент та уряд розглянули законопроєкт про політичну оцінку та компенсації депортованим і їхнім нащадкам. Нині ці підписи вже збирають на Львівщині, Івано-Франківщині, Херсонщині, Одещині, Рівненщині. 

– Злочин комуністичної влади повинен бути визнаним та засудженим! Хтось чекає на це по 70-80 років, а багато так і не дочекавшись, відійшли у вічність… Але наш обов’язок, справа нашої честі – добитися визнання депортації на законодавчому рівні! – наголошує координаторка ініціативної групи з визнання депортованих, голова ТМО УГП Ірина Яремчук. – Ми створили ініціативну групу, куди ввійшли різні товариства та організації. Маємо ціль – зібрати 25 тисяч підписів, аби влада почула вимоги. Ми маємо показати Президенту та народним обранцям, що то є біль для сотень тисяч українців. Скільки б часу не минуло, ми, діти і внуки депортованих, мусимо довести справу до кінця. 

Учасники та гості Лемківської ватри в Монастириськах активно долучилися до збору підписів.

– Ми спілкувалися з депортованими, їхніми нащадками, і вони розповідають – стільки років звертаються до влади, щоб їх визнали, а результату нема, – каже голова ТОО УГП Олег Грушицький. – Тому Українська галицька партія об’єднала депортованих, і ми разом боремося за їхнє визнання. Люди кажуть, що вірять у перемогу!

– Тема депортації для нашої родини дуже болюча. Маму виселили з села Суковате Ліськівського району, – каже дочка депортованої з Лемківщини Ольга Костюк. – Вважаю, що визнати депортованих потрібно було значно раніше. Тож ми долучаємося до збору підписів. Для нас, дітей депортованих, це важливо, а для самих депортованих – набагато важливіше! Адже вони залишили свої домівки, все, що надбали, і приїхали у невідомі для них терени. Їм уже багато літ, але вони й донині згадують свою рідну домівку. 

У зверненні товариства депортованих висунули чіткі вимоги до влади. Їх зі сцени фестивалю “Дзвони Лемківщини” озвучила Ірина Яремчук:

Перше – визнати примусове переселення з території Польщі депортацією українців за національною ознакою.

Друге – передбачити компенсації для депортованих і їхніх нащадків.

Що ми вже зробили?

  • Нині активісти Української Галицької Партії спільно з товариствами депортованих працюють також над тим, щоб люди більше дізналися про примусове виселення 1944-1951 роках. В громадах партійці розповсюджують спецвипуск газети про цю трагедію.
  • Ми надіслали звернення до всіх депутатів Верховної Ради.
  • На сесіях громад почали приймати звернення до керівництва держави з вимогою визнати депортованих. Ініціаторами таких звернень є депутати УГП.
  • Депортовані та активісти УГП закликають всіх небайдужих долучатися до збору підписів, поширювати інформацію про проблему. Бо врешті на 30 році незалежності України необхідно об’єднати всі зусилля та домогтися визнання депортованих українців у 1944-1951 рр.

Як це зробити?

  1. Ви можете підписати петицію на сайті Президента України: https://petition.president.gov.ua/petition/119092
  2. Також заповнити підписні листи у партійних офісах УГП:

м. Тернопіль, вул. М. Шашкевича 8В (тел.: 068- 96-23-882).

м. Львів, вул. Костюшка,18 (2-ий поверх) (068-77-11-669.).

м. Івано-Франківськ, вул. Короля Данила, 20 (097-30-92-203).

  1. Самостійно зібрати підписи під зверненням. Необхідні документи: текст звернення, інструкцію про те, як правильно підписувати звернення, можете знайти за посиланнями: 

Текст звернення: http://surl.li/yvls   

Підписні листи: http://surl.li/yvlv  

Інструкція щодо заповнення: http://surl.li/yvma 

Вимагаємо назвати речі своїми іменами: депортація українців 1944-1951 рр – злочин! Визнати і засудити!

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!