При Українській Галицькій Партії запрацювала екологічна експертна група

Вирубка карпатських лісів та дерев у місті, проблема твердих побутових відходів, інтенсивне тваринництво та його шкода для довкілля. Це ті напрямки, над якими цього року працюватимуть представники екологічної експертної групи УГП. До неї увійшли не лише партійці, але й прихильники політичної сили. До цього часу кожен з них уже встиг втілити в життя успішні приватні ініціативи в сфері екології. Тепер же ж вони вирішили об’єднати свої зусилля. Визнають, кожен напрямок, який учасники групи визначили, як пріоритетний, без перебільшення є важливим.

Галицька толока в Сихівському лісопарку, Сихів, Львів, 4 липня 2020

Кожного року українці нарікають, як масово вирубують ліси в Карпатах, – говорить партійка УГП Марія Паньків, – правоохоронні органи порушують кримінальні провадження і роблять голосні заяви, але насправді нічого не змінюється. Мабуть, це добре розуміють люди, які полюбляють мандрувати Карпатами; одного року ти приїжджаєш і бачиш, що в лісі вирубана зовсім невелика галявина. Через рік – лиса пляма втричі більша. А пройде ще трохи часу – і уже половина гори без дерев. Я вважаю, що ми повинні зробити усе, щоб цю практику зупинити. Хоча з іншого боку усвідомлюю, що це буде не так легко, адже відомо, що «лісова мафія» відмовитися від надприбутків просто так не захоче.

Я товаришую з Українською Галицькою Партією від початку її створення, – додає інший учасник конференції Василь Курій, – також доклав чимало зусиль, аби хоч якось вплинути на незаконну вирубку лісів в Карпатах. Зокрема, разом із партійцем УГП Тарасом Матвіївим, який загинув на сході України, свого часу організували рух «Стоп Лісоцид». Бувало, що ми зупиняли цілі вагони лісу, який недобросовісні бізнесмени намагалися вивезти за кордон. Тому мені приємно, що партійці вирішили створити таку екологічну ініціативу. Переконаний, що при правильній організації вона дасть свої результати.

Важливим є напрямок «Дерева в місті» в котрому почали працювати наша партійка Ярина Сорока з міжнародним експертом і доцентом кафедри Ландшафтної архітектури Лісотехнічного університету Оксаною Олейнюк-Пухняк після того, як їм вдалося врятувати від вирубки ясени на вулиці Рудницького (більше про інцидент у нашому відеоролику: https://fb.watch/3avve27UJo/)

Як зауважила пані Олейнюк-Пухняк «На сьогодні є дуже актуальним збереження “Ландшафтної канви міста”, складовими якої є наші історичні зелені насадження та розвиток сучасних просторів. Важливим є професійно-науковий підхід до догляду за ландшафтом міста, зокрема, формування методик догляду за віковими насадженнями та деревами. Річ в тім, що зараз у Львові, наприклад, при реконструкції доріг, по-варварськи вирубують столітні липи, ясени, дуби, граби. Інколи під вирубку потрапляють цілі вулиці. Це нібито мотивують тим, що дерево старе і підлягає знищенню. В той час нам відомі випадки, коли у сусідній Європі фахівці борються за кожне дерево, ще на роки продовжуючи його життя»

Ще один напрямок, на якому планують зосередитися члени екологічної експертної групи – промислове тваринництво. Річ в тім, що у Львівській області працює величезна кількість фермерських господарств, які забруднюють екологію просто таки у величезних масштабах.

Як конкретний приклад ми можемо взяти, наприклад, агропромисловий комплекс у селі Гряда. – каже партієць УГП Віктор Католик, – там не дотримуються базових санітарно-гігієнічних норм. Відходи містять величезну кількість токсичних речовин і вони, по ідеї, мали б належним чином утилізуватись чи перероблюватись, але нічого цього немає. Власники просто не хочуть інвестувати в це кошти. У результаті всі відходи потрапляють на довколишні поля, в місцеві водойми, отруюючи довкілля.

Після збору та аналізу відповідної інформації члени експертної групи планують перейти до більш практичних кроків, що допомогли б захистити екологію області. Як один з варіантів розглядається можливість створення спеціальних екологічних служб на рівні органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що до цього часу партійці УГП уже втілили в життя чимало екологічних ініціатив. Крім порятунку ясенів на вулиці Рудницького представники Української Галицької Партії організували серію толок, які проводили в різних районах міста, а також – провели успішну кампанію з висадки дерев. На постійній основі діє ініціатива “Здорове місто”, метою якої є затвердження меж парків, що збереже їх від знищення та забудови.

Окрім екологічної, при УГП діє ще економічна, медична, освітня та експертна група місцевого самоврядування.

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]