Прокуратура відреагувала на звернення активістів Української Галицької Партії

Учора львівські активісти Української Галицької Партії  організували виставку-протест. На площі перед Ратушею розставили стенди з інформацією про об’єкти міста, які незаконно перевели із комунальної у приватну власність лише одним депутатом ЛМР Григорієм Козловським. Це зокрема земельні ділянки, ринки, історичні пам’ятки та житлові будинки.
Акція виставка “Вкрадено у львів’ян”, Львів, площа Ринок, 17 червня 2020

«Акція була мирною, провели її у форматі виставки, аби якомога краще продемонструвати львів’янам, як саме їх обкрадають – показати масштаби схем між чиновниками та бізнесмени. У них забирають майно, яке належить місту та їм безпосередньо. Місяць тому журналісти «Наші гроші. Львів» з’ясували, що донька бізнесмена і найбагатшого депутата Львівської міськради Григорія Козловського незаконно стала власницею двох львівських ринків – «Винниківського» та «Підзамче». Майно двох базарів нагло перереєстрували з комунальної власності у приватну разом із територією. Що буде на цьому місці – наразі не відомо. Ми звернулись у прокуратуру та будемо судитися за повернення ринків львівській громаді», – каже Ірина Моряк, лідерка Української Галицької Партії. 

Стосовно незаконної приватизації «Винниківського» та «Підзамчівського» ринків, напередодні акції  партійці надіслали відповідні заяви на адресу місцевої прокуратури, Нацполіції та міського голови.
На звернення активістів вже відреагували у Львівській обласній прокуратурі. Сьогодні зранку на сторінці прокурки Ірини Діденко з’явився пост про те, що й справді «Винниківський ринок», який має під собою 14 об’єктів, та ринок «Підзамче», у якого 15 об’єктів у розпорядженні, без будь-яких правових підстав передано у власність одному із ТзОВ.

«Ідеться про нежитлові приміщення, будівлі та споруди, розташовані у Львові на вулицях: Личаківська, 51, Солодова, 1, 3, 4 та на Хмельницького, 120 та 163, які згодом були передані підприємством в іпотеку іншим юридичним особам. За оцінками експертів, вартість нерухомості складає понад 21 мільйони гривень, а загальна площа – більше 2 тисячі квадратних метрів, – пише головна прокурорка Львівської області. – З’ясували, що реєстрація на ці майнові комплекси була здійснена на підставі документів, які не є підставою для набуття права власності. Із власності Львівської міської ради вони вибули поза її волею, тобто у незаконний спосіб. Більше того, нерухомість ще з липня 2018 року є об’єктом оренди, а підприємство, яке нею користувалось, щомісячно сплачувало оренду плату».

Львівська обласна прокуратура вже скерувала до Господарського суду Львівщини два позови з метою витребування цього майна. Всі обставини зараз також перевіряють у рамках кримінальних проваджень.

Натомість активісти УГП уже готують матеріали на інші викривальні “виставки”.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]