fbpx

Професії на завтра: експерти УГП про перезавантаження профтехосвіти

ПТУ не можна реанімувати? А ось і ні! В Галицькій партії знають, як зробити українську профтехосвіту престижною!

Дивний парадокс: що більше пропозицій роботодавців, то менше тих, хто хоче працювати на заводах. От училища і животіють на державному фінансуванні, маючи менше 200 учнів… Нічого дивного, однакові, часто застарілі, професії, яких навчають в училищах і коледжах, не ваблять сучасних підлітків.

Освітні експерти УГП переконані, що  профтехосвіта може бути ефективнішою. І тоді більше її випускників отримають добре оплачувану роботу у своїй країні. Закривати училища – найпростіший спосіб, а ось знайти шляхи порятунку можливо, більше того, шляхи ці дуже сучасні і дієві.

“Оптимізацію мережі вищих закладів освіти необхідно проводити паралельно з реорганізацією мережі професійно-технічної освіти”, – пояснює координаторка освітньої групи УГП Ірина Бек (Крохмаль).

Що мається на увазі? Величезна частина абітурієнтів, які здобувають неефективну освіту, можуть здобувати спеціальність, яка приноситиме їм конкурентний дохід. Допоможе у цьому навчання за дуальною системою, коли практична частина навчання відбувається на виробництві. Так є у Німеччині і загалом у Європі. Не всі мають диплом про вищу освіту, але, власне, профтехосвіта дає перепустку до затребуваної на ринку праці спеціальності. Експерти УГП переконані, що так можна зробити і в Україні. Для цього потрібний системний підхід:

  • здійснити аналіз структури економіки регіону і прогноз її розвитку на майбутнє (із врахуванням стратегій, планів соціально-економічного розвитку територій, планових обсягів залучення інвестицій за галузями тощо), щоб сформувати  регіональне замовлення,
  • провести демографічний прогноз розвитку території,
  • визначити соціальну роль закладу у регіоні.

Планування і прогноз потрібні для того, щоб професійні навички на завтра не були застарілими, як це є зараз. Заплющувати очі на сучасний ринок праці чи вчити непотрібних уже не вийде. Освітні експерти УГП пропонують для цього революційний план дій.

План дій для реанімування мережі профтехосвіти від освітньої групи УГП:

  • відкривати в училищах і коледжах нові спеціальності під патронатом ключових гравців ринку послуг (IT-компанії, промислові кластери тощо).
  • об’єднувати заклади, які здійснюють підготовку за однотипними суміжними спеціальностями.
  • оздоровити коледжі і училища (статутна діяльність ПТО).
  • оптимізувати використання вивільнених приміщень і майна (якщо діяльність не пов’язана з статутною діяльністю).
  • передати із сфери профтехосвіти у відання профільної школи навчання за обов’язковою програмою загальної середньої освіти.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]