Правила Громадського бюджету у Львові треба змінити

Учора в Громадському офісі Української Галицької Партії у Львові знову зібралися учасники “Школи переможців Громадського бюджету“, яку впродовж двох місяців провадили місцеві партійці, – автори проектів, які цього року здобули перемогу, та ті, кому не вдалося отримати достатньої підтримки. А також люди, яким просто цікава ця тема.

“Минулого року у голосуванні за проекти громадського бюджету у Львові проголосували 23 тисячі львів’ян, це складало трохи більше як 3% від загальної кількості населення міста. Цьогоріч кількість людей, які проголосували, налічує 70 тисяч, а це вже 10%. Такий показник залученості та активності громадян є дуже хорошим. Адже головною перевагою Громадського бюджету є те, що люди більше залучаються в управління містом, більше розуміють, звідки беруться гроші, куди вони йдуть і як їх розподіляють”, – відзначила під час події партійка Української Галицької Партії, голова ГО “Кращий Сихів” Наталя Піпа.

У теплому колі, за кавою однодумці спілкувалися про результати власної залученості до Громадського бюджету, як вдалося перемогти та чому деякі проекти не мали достатньої підтримки серед львів’ян.

imgonline-com-ua-Compressed-TLkK4S5JUuBKs3v1

“Я не мала змогу відвідати всі тренінги Школи переможців Громадського бюджету УГП, але мені дуже сподобався семінар щодо промоції та просування власного проекту. Я на практиці використала, певно, 90% з усього почутого. І не виключення, що саме це допомогло мені здобути перемогу й отримати достатню кількість голосів”, – розповідає Іванна Герус, авторка проекту “Технічна модернізація та енергозбереження для Пласту у Львові”.

Проте досвід показав, що правила проведення Громадського бюджету у Львові не досконалі. Тому разом, аналізуючи негативні моменти, присутні напрацювали список пропозицій, які варто врахувати для вдосконалення Положення про Громадський бюджет, аби наступного року не допустити подібних проблем.

imgonline-com-ua-Compressed-ccwFTTvIrI

“Цього року дуже багато перемог здобули освітні заклади. Гарно те, що школи та садки стимулюють активність та залучення до Громадського бюджету, але тепер стало важче реалізовуватися самим громадським ініціативам. Це те, що на нашу думку, потрібно доопрацювати. Ми були співавторами положення про Громадський бюджет, активно долучалися до внесення змін до проекту цього документа. Цього року також плануємо продовжувати лобіювати зміни, зокрема створення якоїсь особливої категорії для навчальних закладів, щоб люди, які творять громадські ініціативи, були і надалі вмотивовані змінювати місто і реалізовувати свої задуми. Бо, насправді, зібрати людей для голосування за парк, сквер чи вікна у школу – це зовсім різні способи залученості. Тоді, коли школу відвідують тисяча дітей, то в сквері чи парку, умовно, немає людей, які безпосередньо до нього прив’язані”, – пояснює пані Піпа.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!