“Поверніть партнерські пологи!”: у Тернополі жінки виступають проти заборони місцевої влади

Жінки часто говорять про страх та розгубленість під час пологів. Тоді породілля відчуває максимальний біль, вразливість, потребу у підтримці найближчої людини. Якщо її поруч немає, то ці обставини можуть негативно впливати на перебіг пологів, а відтак – на здоров’я мами й малюка. Проте, незважаючи на ці фактори, на час епідемії COVID-19 у Тернополі заборонили партнерські пологи. Але жінки проти і тому запустили електронну петицію. За кілька днів петиція за відновлення партнерських пологів набрала необхідну кількість голосів. https://petition.e-dem.ua/ternopil/Petition/View/1258

На жаль, дехто помилково вважає партнерські пологи відвідуванням жінки. Проте сьогодні – це сучасний метод з доведеним позитивним впливом. Партнерська підтримка зменшує ймовірність кесаревих розтинів, інструментальних пологів, а діти в таких умовах народжуються більш здоровими. ВООЗ та ЮНІСЕФ вважають партнерські пологи позитивним досвідом жінки і рекомендують їх зберігати навіть для жінок, у яких діагностований коронавірус. Звісно ж, за умов дотримання заходів безпеки.

“На час карантину місцева влада у Тернополі заборонила практику партнерських пологів. Хоча такі рішення є компетенцією Міністерства охорони здоров’я, а воно заборони не вводило. Тому ми звернулися до Тернопільської міської ради із петицією про скасування відповідних заборон та зазначення безпечних умов для проведення партнерських пологів під час епідемії COVID19”, – пояснює Ірина Яремчук, авторка ініціативи “Тернопіль – місто щасливих сімей”. – Ми змусили місцеву владу владу переглянути рішення про заборону партнерських пологів. Тепер чекаємо відповідь”.

Участь партнера в пологах – велика підтримка для жінок і значне полегшення для медиків. Сьогодні в Україні працюють пологові, які дозволяють партнерські пологи в час епідемії COVID-19, при дотриманні норм безпеки. Це як мінімум п’ять пологових будинків у Києві та Луцький перинатальний центр.

 

 

 

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]