Як організувати якісне дистанційне навчання під час карантину? Поради батькам - у блозі Мирослави Березовської

Цього року в наші плани увірвався довгий і затяжний карантин. Всі вдома! На мою думку, в даний час найбільше клопотів мають батьки дітей шкільного віку. Тому що потрібно готувати, прати, прибирати, а ще – допомагати у навчанні та якось проводити активно час. Діти не можуть довгий час проводити в чотирьох стінах, їм потрібне активне життя, активні ігри, сміх… Діти – це нові креативні ідеї, шум, радість…

Тож протягом карантину я аналізую різні ситуації, навчання, виконання завдань учнями, як вони проводять свій час. А також читаю батьківські меседжі про щоденні турботи, безлад у домі, велику кількість навчання і чим зайняти дітей.

Тому я визначила декілька порад для батьків у період довготривалого карантину:

  • Бажано, щоб ранок для дитини починався як зазвичай у робочі дні. Організовуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину і вас.
  • Старайтеся планувати день разом із дітьми. Розподіляйте час так, щоб робота (читання, виконання завдань і вправ) та відпочинок були у співвідношенні 40 хв. занять і 20хв. відпочинку. Обов’язково повинен бути активний відпочинок.
  • Навчаєте дітей плануванню свого часу: на аркуші паперу записуйте обов’язкові справи, які треба виконати. А також організуйте щось для заохочення. Нехай діти пишаються своєю виконаною роботою.
  • Будь ласка, старайтеся слідкувати за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.
  • Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить чи поганий настрій. Завжди підтримуйте.
  • Хваліть дітей за виконану роботу. Щоб діти завжди були націлені на конкретний результат.
  • Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного руху: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику.
  • Дозволяйте у визначений час спілкування онлайн. Повідомлення або дзвінок другу та вчителю стане в нагоді. Приємне спілкування й корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.
  • Пам’ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.
  • Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.
  • Влаштовуйте цікаві ігри, зокрема, настільні, щоб діти не сували і не нудьгували.

Запам’ятаймо карантин – це не канікули, і він закінчиться, і все стане на свої місця.

 Все буде добре! Будьмо здорові і плануймо свій час правильно!

_______________________________________________________________________________________________________________

Мирослава Березовська – вчитель Саджавського ліцею Коломийської ОТГ, учасниця проєктів “Книга Добра”, “Обмін педагогічним досвідом між Марокко та Україною”, “Кар’єра зі школи: вибір та планування” та інших. Займається всебічним розвитком молоді, долучає їх до благодійних акцій, виховує екосвідомість, популяризує сортування відходів та їхню здачу на вторинну переробку.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!