Тарас Чолій: “Політика – це не телевізійні шоу. Це зміни у нас вдома”

Українська Галицька Партія абсолютно підтримує ідею децентралізації. Адже сильне місцеве самоврядування є однією з важливих засад її ідеології. Тому партія вирішила йти на вибори до Ходорівської об’єднаної територіальної громади. У місцевій команді партії – нові обличчя. Більшість із них – молодь, яка народилася і проживає на Ходорівщині. Вони не хочуть покидати свій дім заради заробітків, а прагнуть розвивати малу Батьківщину, створюючи тут нові робочі місця. Про це та інше розповів голова Львівської обласної організації Української Галицької Партії Тарас Чолій.

Тарасе, як Ви пояснюєте виборцям у Ходорові: що таке Українська Галицька Партія?

Що у Львові, що в Ходорові наша партія – це платформа для молодих і вільних людей, які хочуть творити нову Україну і починають це робити зі свого дому, з Галичини. УГП – це нова українська крайова партія. Наша політика зосереджується на розвитку громад, а не на здобутті влади у Києві, а наша мета – захист інтересів та максимальний розвиток Галичини.
Також ми впевнені, що політика повинна перестати бути віртуальною реальністю і телевізійним шоу, вона має стати близькою до людей. І найважливіше: ми є носіями української національної ідеї і прагнемо, щоби ці ідеї ставали реальністю. Також розуміємо, що не зможемо змінити Україну не змінивши себе.

Яка команда представляє на виборах до Ходорівської об’єднаної територіальної громади Українську Галицьку Партію?

У нашому розумінні, партія – це соціальний ліфт, можливість особистісного розвитку та реалізації ідей у владі і громадсько-політичному житті. Лідери громад, громадські активісти мають йти у владу для впровадження змін, яких потребує суспільство, змінювати життя на краще не лише для «обраних», але для всіх.
Тому ті, кого ми делегуємо кандидатами у депутати, – це переважно молоді особи, вони готові до змін. Наш принцип у тому, щоб оновлювати владу. Ми переконані, що молоді, освічені і амбітні люди зроблять місцеву господарку більш ефективною. При владі мають бути особи з новим мисленням. Серед наших кандидатів – багато чоловіків, які брали участь у війні на сході України. На жаль, повернувшись додому, вони бачать, що позитивні зміни, яких ми всі очікували після Майдану, в їхніх містах і селах не відбуваються. Адже та сама влада, яка була при всіх попередніх режимах, надалі залишається у місцевих радах. Це вже такі місцеві клуби за інтересами, в яких працюють не на користь громади, а на догоду певним бізнес-колам чи людям, які на владних щаблях стоять дещо вище. Більшість наших кандидатів тут народилися і проживають. А відтак самі відчувають, що потрібно змінити насамперед.

kljjghfh

Чи вистачить Ходорівській громаді ресурсів для ефективного господарювання?

Ми всі знаємо, що Україна – дуже багатий край, з великими природними ресурсами, з величезним і мало задіяним сьогодні людським потенціалом. Питання в тому, щоб громада ефективно використовувала все це. Ходорівська об’єднана громада – це більше половини Жидачівського району, тут багато землі, лісів, кар’єрів, ставків, тут зосереджена значна кількість дрібного і середнього бізнесу. Якщо правильно використовувати ці ресурси, створювати сприятливі умови для інвестицій і активно залучати інвесторів, якісно користуватися можливостями різних державних цільових програм, а також міжнародних фондів, які готові співпрацювати з громадами через гранти та дешеві кредити, то Ходорівська громада має доволі великі перспективи для розвитку. Головне – скористатися всіма можливими механізмами, щоб запустити місцеву економіку, щоб вона працювала для людей. Звісно, всі захищені статті держава й надалі фінансуватиме. На об’єднану громаду лягає фінансування і розвиток місцевої інфраструктури, дошкільної освіти, місцевих закладів охорони здоров’я, питання створення робочих місць, реформування органів влади, а також – впровадження електронного врядування, прозорості у прийнятті рішень і розподілі ресурсів.

Як Ходорів буде співпрацювати зі Львовом?

У Галицькій партії ми всі одна команда. І ці місцеві вибори ми сприймаємо як участь усієї партії у виборах. Для нас це дуже важливо, адже Галицька Партія декларує гасло: «Наша сила – в нас самих». Ми віримо, що кожна громада спроможна навести порядок у себе вдома. І повинна це зробити. Ходорів – це недалеко від Львова: всього кількадесят кілометрів. Тому ми тісно співпрацюємо, радимося, допомагаємо нашим кандидатам, бо ми зацікавлені отримати перемогу і дати їм можливість розвивати свій край.

Яким може бути майбутнє Ходорівщини?

Ми переконані, що кожна громада має розпоряджатися своїми ресурсами на благо тих людей, які там живуть. Якщо проблему можливо вирішити на місцевому рівні – вона там має вирішуватись. Ми за розвиток наших громад з використанням європейського досвіду, впровадження електронного врядування, зменшення чисельності державних служб і відомств, які заважають, а не допомагають людям. Зараз на Ходорівщині відбудуться великі зміни. Звичайно, багато моментів ще не пропрацьовано і не врегульовано. Але принаймні той бюджет, який мав район, тепер буде поділений. Практично, для Ходорова відпаде один посередник у розподілі коштів. Районна рада не матиме цієї функції. Місцева громада матиме справу напряму з обласним бюджетом, а через нього – з державним. Це мінімізує бюрократизацію між громадою і державою. Громада стає окремим суб’єктом у державі. Відповідно, навіть з тими ресурсами, які є тепер, можна зробити набагато більше. Досі багато грошей з’їдала корупція та інші штучні перешкоди. Дуже важливо вивести з тіні всі можливі прибутки громади, грамотно управляти земельними ресурсами. Але, насамперед, багато залежить від того, наскільки ефективно голова громади і місцеві депутати керуватимуть тим, що є. Якщо ми дамо шанс новим людям, то Ходорівщину чекає світле майбутнє.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]