Побутова корупція забирає право моїх дітей на достойне майбутнє

Отак-от прямо і забирає? Ага, саме так. Ми не замислюємось над тим, що буде завтра, хочемо швидко і, здавалось би, ефективно вирішити якісь поточні питання. Бажано так, щоб точок дотику з “владою” було мінімум. І якщо зустрічатися треба частіше, то шукаємо можливість відкупитися. А тоді виправдовуємо себе, що це ж #не_корупція, справжня корупція десь там, зверху, вимірюється в шестизначних сумах, а ми так, нічого, просто “дякуємо”. Ну бо хіба ж та чоколядка/подаруночок/конвертик – то корупція, та то ж просто вдячність! Та хіба ж та людина не вартує?
А проблема глибша: ми такою своєю поведінкою
виховуємо толерантність до корупції на всіх рівнях

Привчаємо тих, до кого йдемо з чоколядкою, до того, що працювати за зарплату мало. Треба так, щоб і зарплату державну отримали і паралельно “споживачі послуг” доносили. А як не носять, то і працювати не будемо. Власне, те, з чого я і почала: забираємо можливість нашим дітям жити гідно. Бо ж з одного боку – намагаємось виховати їх громадянами, а з іншого – продовжуємо формувати їм матрицю

Я живу в іншій системі координат, і мені важливо мати можливість жити без “конвертиків”. Оці сором’язливі подяки, з відведенням очей в бік, принижують мою гідність, принижують гідність тієї людини, яка по іншу сторону, і повністю блокують розвиток сфери, де прийнятні оці “подяки”: освіта, медицина, ЖКГ, політика зрештою. А ми ж хочемо жити гідно. І якось вже так банально, але починати жити за іншими правилами варто таки з себе.

Мар’яна Кузько – член ради Львівської міської організації, керівник секретаріату Львівської обласної організації

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]