Піт Гаутенбос: про самоврядування і діяльність партії в Нідерландах

У межах міжнародної співпраці Українська Галицька Партія нещодавно запросила до Львова заступника міського голови голландського містечка Мідден-Делфленд, співзасновника регіональної партії “OGP” (Open, Green & Progressive), яка має своїх представників у органі місцевого самоврядування міста, Піта Гаутенбоса (Piet Houtenbos).

Піт Гаутенбос також є експертом із міського планування. Впродовж багатьох років він працював у міській владі міста Гаага. Перебуваючи сьогодні на посаді заступника мера у Мідден-Делфленді (20 тис. населення), п. Гаутенбос відповідальний за територіальне планування, збереження об’єктів культурно-історичної спадщини.
Місто Мідден-Делфленд розташоване в зеленій зоні між Гаагою і Роттердом. Головним завдання місцевої влади, до якої належить і Піт Гаутенбос, є збереження культурно-історичного простору населеного пункту.

Цікаві приклади співпраці та вирішення конфліктів

У Нідерландах довга історія формування співпраці та розподілу повноважень на різних рівнях органів влади в напрямі від муніципалітетів до парламенту. 

лдодо

Незалежно від того, яке буде рішення парламенту, без погодження муніципалітетів воно не може бути реалізоване. Одним із прикладів є будівництво дороги державного значення, яка пролягала саме в регіоні Мідден-Делфленда, між Гаагою і Роттердамом. Дорогу збудували тільки після 20 років протистоянь між представниками місцевих муніципалітетів та центральними органами державної влади. Вона прокладена з виконанням усіх вимог захисників довкілля та місцевих мешканців.

Ще один приклад, яким поділився Піт Гаутенбос, стосувався ситуації, яка виникла в самому місці.

У Мідден-Делфленді запланували збудувати індустріальний парк в межах житлового кварталу. Близько 20 будинків потрібно було знести. Щоб вирішити цю проблему, використали звичний для Нідерландів підхід – переговори, з метою вирішити проблему за стратегією win-win. Спершу люди розділилися на 3 групи: ті, що «проти», ті, яким «байдуже», і ті, які «за». Конфлікт вирішився: деякі будинки знесли, але після 3 років переговорів із їхніми мешканцями, які отримали компенсацію. Цими переговорами займався безпосередньо Піт Гаутенбос.

13680899_1263085820398881_2225870702811995513_n

Незалежні партії та компенсація за депутатську діяльність

За законодавством, у Нідерландах передбачено право на створення місцевої партії, повністю незалежної, яка піднімає питання лише одного міста і відстоює їх у органах місцевих самоврядування.

Також законодавством передбачено, що кожен депутат отримує грошову компенсацію за свою діяльність. Залежно від кількості населення, розмір компенсації коливається (10-15% від середньо заробітної плати в Нідерландах).

13769630_1263085723732224_7412046155430566775_n

OGP party

Open, Green & Progressive – партія, утворена 1970-го року, і сфера її діяльності обмежена виключно одним містом. За 16 років діяльності від 10% підтримки  на виборах партія прийшла до 35%. На міських виборах за партію OGP голосують також і ті виборці, які на парламентських виборах голосують за інші партії – загальнонаціональні. Але на місцевий виборах вибирають  місцевих політиків, бо ж кандидати від місцевої партії краще орієнтуються в проблемах міста.

Зараз у складі Open, Green & Progressive 100 членів, з яких найактивнішими є ті, які стали депутатами. Інші, здебільшого, платять членські внески та зустрічаються на загальних зборах чи інших тематичних зустрічах.

Під час останніх місцевих виборів до органу самоврядування пройшло 6 кандидатів від OGP.

Одним з методів залучення прихильників партії чи нових членів є проведення навчань, відкритих лекцій. І нинішні депутати, зокрема, також у минулому були учасниками цих навчальних програм.

13715964_1263085853732211_5941348790841155340_n

Крім навчань, партія організовує відкриті зустрічі, круглі столи з мешканцями на різноманітні теми, які є актуальними у певний момент для міста і для політичної сили. Важливо є те, що на зустріч запрошують представників громадських організацій, житлових асоціацій, зацікавлені сторони з питань збереження культурно-історичного простору і навколишнього середовища та звичайних мешканців.

Однією з форм зустрічей є круглі столи у форматі обіду/вечері: запрошують представників організацій чи окремих активістів, зацікавлених у певній темі й обговорюють її за кавою. Таких зустрічей може бути 4-5 у рік.

Бюджет Open, Green & Progressive складається з щорічних внесків членів партії, відрахувань членів місцевої ради та річних внесків від муніципалітету.

Варто зазначити, що партія, яка отримує додаткове фінансування від бізнесу позбувається доброї репутації серед мешканців, тому партії не приймають такої «допомоги».

Партія у Нідерландах не звітує про свій фінансовий стан, але, натомість, тримає у відкритому доступі інформацію про нього.

Основними завданнями та ідеологією OGP є:

  • збереження зеленого простору та якісного довкілля,
  • відкритість до населення і створення умов для залучення мешканців до прийняття рішень,
  • використання сучасних технологій та підходів, залучення молодих людей до участі у місцевому самоврядуванні.

А гасло Open, Green & Progressive: «Думаємо разом, робимо разом».

Фото з Вікіпедії.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!