Підтримуємо справжню децентралізацію!

Сьогодні, 24 жовтня, під стінами Львівської ОДА відбудеться акція представників ініціативних груп, створених у процесі об’єднання територіальних громад в області. Активісти заявляють, що створення ОТГ абсолютно недобровільне, як це передбачає закон, а влада чинить перешкоди реформі. Українська Галицька Партія підтримує активних представників місцевих громад Львівщини. Публікуємо заяву політичної сили.

Підтримуємо справжню децентралізацію!

Українська Галицька Партія вважає децентралізацію ключовим процесом для запровадження справжнього народовладдя, яке здатне змінити існуючу олігархічну систему влади в Україні.

Децентралізація заперечує домінування держави над суспільством. Влада повинна формуватися знизу вгору за принципом субсидіарності, від самоврядних громад – і аж до Парламенту й Уряду. Обидва Майдани були кроками на шляху до народовладдя, але не достатніми. Нам вдалося вигнати бандитську владу “Партії регіонів”, але досі залишається пострадянська система влади олігархічних кланів, яка впродовж періоду Незалежності укріпилася і пустила метастази аж до рівня районів та сільрад в особі підконтрольних їй місцевих «князьків».

Створення незалежних самоврядних громад становить велику загрозу для теперішніх “господарів життя”.

Тому місцеві “князьки”, за підтримки органів влади на місцях, докладають неймовірних зусиль, щоб взяти під “особистий контроль” усі процеси створення нових громад та “призначення” лідерів, а також блокують утворення невигідних, не підконтрольних їм громад. Принцип добровільності утворення об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що закріплений відповідним Законом України та постійно декларується Урядом, перетворюється на фарс та призводить до “централізованої децентралізації”, коли громадам вказують, як їм потрібно обєднуватись. Якщо громади чинять за своєю волею, проти команди згори, їх позбавляють ресурсів, найперше фінансових, без яких новоутвореній громаді важко буде існувати, а тим більше розвиватись.

Нав’язування органами влади своєї політики стосовно формування ОТГ, небажання включати самостійно створені ОТГ у т.з. “перспективні плани”, позбавлення їх належних фінансових ресурсів для повноцінної діяльності – це брутальна сваволя адмінресурсу і нехтування волевиявленням громад. Яскравими прикладами описаного є блокування чиновниками ОДА, офісом реформ Львівщини та Львівською обласною радою процесів утворення таких громад: Дунаївська ОТГ (Перемишлянській р-н), Щирецька ОТГ, Лисинецька ОТГ (Пустомитівський р-н), Стебницька ОТГ, Болехівська ОТГ (Дрогобицький р-н), Розвадівська ОТГ (Миколаївський р-н). Отже, держава боїться справжньої децентралізації, не хоче ділитись своїми повноваженнями і передавати їх на місця, інакше б прислухалась до волі громад і зробила все можливе для максимального заохочення до об’єдання та спрощення цієї процедури.

Українська Галицька Партія закликає:

– Голову Львівської ОДА, профільні депутатські комісії та Львівську обласну раду, офіс реформ Львівщини забезпечити повне сприяння і належну підтримку для ОТГ Львівщини, які створені з ініціативи і волею громадян, в т.ч. здійснити всі необхідні дії для внесення змін до перспективних планів. Будь-які перешкоди чи саботаж є неприпустимими! Дотримуватись принципів створення нових самоврядних громад виключно в інтересах самих громад та максимально незалежно від примх місцевих корумпованих “господарів життя”.
– Мешканців новоутворених громад обирати до Рад ОТГ нових молодих незалежних активістів, а не представників олігархічних партій із багатим корупційним досвідом. Кращі із нових молодих політиків згодом стануть гідними кандидатами на виборах до Верховної Ради та претендентами на посади в Уряді. Так, ми зможемо зруйнувати монополію олігархічних кланів на владу і запровадити в Україні справжнє народовладдя.

Фото: dialog.lviv.ua

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]