Освітня група УГП перейшла до конкретних дій

У вересні Українська Галицька Партія ініціювала кампанію “Змінюємо освіту – починаємо з Галичини!”. Протягом місяця партійці проводили презентації, зустрічі, представили власну візію освіти та перелік ключових проблем. Відтак в УГП вирішили працювати з вирішенням проблем у 5 ключових сферах: дитячі садки, школи, професійно-технічна освіта, вища освіта, освіта протягом життя.

Кожну галузь тут проаналізували окремо, спілкуючись із батьками, освітянами, експертами. Так партійці виокремлюють як стратегічні проблеми, так і локальні, але дуже гострі труднощі, які потрібно вирішувати вже зараз.  

Першою сферою зацікавлення стала дошкільна освіта. В освітній групі УГП виокремили низку речей, які є проблемними для дитячих садочків. Чи не найбільше нарікань у Львові на електронну чергу. Вже декілька тижнів партійці ведуть переговори, зустрічаються з відповідальними посадовцями, подають пропозиції. Що конкретно  пропонують?   

Вдосконалюють електронну чергу до львівських садочків

Понад десяток важливих змін до електронної черги у ДНЗ Львова запропонували депутати та представники освітньої групи Української Галицької Партії.

Під час зустрічі в управлінні освіти Львова 19 жовтня вони остаточно погодили свої пропозиції з чиновниками та освітянами і внесли їх як зміни до Положення про електронну чергу до дитсадочків міста.

Серед  головних пропозицій Галицької Партії:

  • ввести обов’язкову фіксовану квоту (20% місць) для пільгових категорій в кожен дитячий садочок. Відтак черга звичайних львів’ян не посуватиметься безкінечно вниз, бо ніхто не зможе пояснити цього напливом “пільговиків”.
  • Змінити систему зарахування в ДНЗ за пріоритетним вибором батьків, а не за наповненням дитячого навчального закладу (як було цього року). Бо наразі управлінці чомусь вважають, що е-черга існує для їхньої зручності і дітей можна розподіляти по садочках так, як їм треба наповнювати ці заклади, а не куди обирають батьки.
  • Забезпечити максимальну прозорість системи. Для цього потрібно:
    1. зробити видимим список охочих потрапити до садочка для всіх зареєстрованих: прізвище, ім’я та унікальний верифікаційний код;  
    2. при реєстрації відображати інформацію про можливості фактичного наповнення груп у ДНЗ та кількість вільних місць.

Важливо повністю усунути можливість “ручного режиму”, а всі консультативні функції та вирішення спірних питань передати міській раді. Тобто спірні питання не мають вирішуватися “на місцях”, їх мають об’єктивно розглядати відповідні органи влади.

“Також є потреба зараз закрити доступ та можливість реєстрації в системі попереднього розробника, зберігши базу даних зареєстрованих там дітей. А умови співпраці між управлінням освіти Львова та ЛКП “МЦІТ”, умови повноважень адміністратора мають бути публічними, бо наразі нікому не відомо, чи є у нього можливість втручатися в автоматичне функціонування системи та змінювати дані. І при цьому, багато того, що не зроблено досі, звалюють на технічні проблеми.  Івано-Франківськ та Вінниця можуть бути прикладом для Львова. Вони змогли зробити якісну електронну чергу в ДНЗ. У Львові просто не може більше лишатися так, як є”, – каже координатор освітньої групи УГП Ірина Крохмаль.

За словами депутата від Української Галицької Партії у Львівській міській раді, члена гуманітарної комісії Ігоря Дяковича, всі пропозиції УГП львівські управлінці наразі погодилися внести як зміни до Положення ЛМР про електронну чергу до ДНЗ.

“Надалі Положення мають обговорити на громадській раді при управлінні освіти, затвердити комісії законності та гуманітарної політики, а потім його розглянуть на сесії. Але нам постійно повторюють, що прозорість та справедливість електронної системи залежить від технічного вдосконалення та зміни модулів програмного забезпечення. Тому ми будемо вимагати публічності договірних умов співпраці між адміністраторами системи та управлінням освіти і, наскільки зможемо, контролювати цей процес”, – каже Ігор Дякович.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!