Освіта, бізнес, інновації, IQ-парки. Який зв’язок?

Галина Васильченко, учасниця економічної робочої групи УГП

VasyНа мою думку, для того, щоб досягнути реальних позитивних змін та економічної стабільності в Україні в майбутньому, сьогодні найбільшу увагу потрібно приділити двом галузям. Це – розвиток малого і середнього підприємництва та освіта.

Все дуже просто – значна кількість самозайнятого підприємливого населення зможе створити потужний середній клас у нашій державі, що, в свою чергу, сприятиме економічному зростанню.

А освіта – це основна інвестиція в майбутнє. Саме тому у нас, в Українській Галицькій партії, дуже активно працюють тематичні групи освіти та економіки.

Ми бачимо Львів як інноваційне місто. Але, для того, щоб впровадження інновацій відбувалося, необхідні відповідні передумови, ресурси та інфраструктура. Саме в цьому контексті бізнес та освіта дуже тісно пов’язані. Світові тенденції показують, що зараз іноді міста відіграють важливішу роль, ніж країни. Щось подібне відбувається зі Львовом, який є знаним та має гарну репутацію за кордом.

В нашому місті зараз дуже багато говорять про креативний клас, “розумне місто”, розвиток технологій. Але, щоб розвивати креативність, науку і технології потрібні відповідні умови. Власне, тут дуже важливу роль відіграють сучасні наукові центри, за кордоном їх часто називають IQ-парками. Це заклади, в яких діють постійні інтерактивні виставки різних винаходів науки і техніки, демонструються закони науки та явища природи. В таких центрах наука пізнається через інтерактивність, досліди та гру, там все можна помацати, провести власні досліди. Зазвичай, там є планетарій, кімнати оптики, електромагнетизму, біології, акустики, анатомії, води, світла, дзеркальні лабіринти та багато інших цікавих речей.

shar

Уявляєте захоплення та цікавість дітей, які замість звичайного уроку фізики чи хімії потрапляють в такий центр?

Я вперше дізналася про такі цікаві заклади від своєї подруги, яка минулого року відпочивала в Чехії і відвідала їхній IQ-парк в місті Ліберец. З того часу я почала детально цікавитися науковими центрами, і мені не дає спокою думка про те, що Львову як важливому науково-культурному місту України просто необхідно відкрити такий заклад. До прикладу, в Чехії при будівництві такого центру залучали кошти з трьох джерел: бюджетні гроші, грант від Європейського Союзу та приватні кошти інвесторів. В їхньому IQ-парку діють спеціальні навчальні програми для учнів, постійно проводять різні наукові-шоу з рідким азотом чи газом, там можна виготовити власні духи тощо.

У Варшаві центр науки “Коперник” був створений міською владою у партнерстві з міністерством освіти та є дуже популярним місцем, яке відвідують не лише жителі польської столиці, а багато туристів.

У Києві вже кілька років діє музей популярної науки і техніки “Експерементаріум”, в якому постійна виставка налічує понад 250 інтерактивних експонатів та який користується значною популярністю серед дітей.

Насправді, ці центри користуються значною популярністю не лише серед дітей. Дорослим там не менш цікаво. Адже пізнавати світ ніколи не пізно.

Яка основна ціль відкриття таких закладів? Перш за все, це сприяння всебічному розвитку дітей, це виховання креативної молоді з інноваційним мисленням, яка в майбутньому стане якісною освіченою основою українського суспільства. В цих центрах завдяки інтерактивності наука видається набагато цікавішою, діти значно легше вчаться і сприймають інформацію. Саме тут зароджуються юні інноватори, які потім впроваджують свої винаходи на різних підприємствах.

Перші кроки, які ми пропонуємо:

  • створити робочу групу з розробки проекту “IQ-парк Львів” у складі представників депутатського корпусу, профільних управлінь ЛМР та представників відповідних ГО;
  • здійснити візити представників робочої групи у подібні заклади в Україні та за кордоном з метою переймання досвіду;
  • звернутися до Інституту міста як установи, яка в т.ч. займається залученням грантових до міста, з пропозицією для початку розробити грантовий проект на залучення експертів з розвитку проекту “IQ-парк Львів”.

Ми готові долучатися до реалізації проекту на всіх його етапах, бо розуміємо цінність таких проектів для суспільства.

P.S. На етапі підготовки до публікації цього матеріалу у сесійній залі Львівської міської ради прозвучала подібна пропозиція від депутата Юлії Хомчин. І це показує, що тема є справді актуальна, а подібний Центр – дуже потрібний містові.

Фото: 4mama.ua 

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту