ОСББ збереже і будинок, і гроші за тепло

Питання енергоефективності та енергозбереження щороку набуває все більшої актуальності. Адже ресурси зменшуються, а цифри у наших платіжках збільшуються. Як заощаджувати та платити за тепло вдвічі менше? Експерти переконані, що саме створення ОСББ допоможе економити і енергоресурс, і гроші власників квартир.

ОСББ: питання та відповіді

Як правильно створити ОСББ? З чого починати? Як ефективно ним управляти? Які можливості об’єднання у модернізації будинку та оптимізації витрат на оплату тепла?

Відповіді на ці запитання нещодавно обговорювали в Івано-Франківську під час зустрічі ОСББ: Як платити за тепло менше, яку організувала Українська Галицька Партія. Учасниками заходу стали голови ОСББ та активні громадяни, які лише планують створити об’єднання. Запитань досить багато.

Голова ОСББ, засновниця та керівниця управлінської компанії “Нове Місто” (м. Львів), Галина Джулай та доктор економічних наук, експерт економічної групи УГП Віктор Борщевський стали спікерами зустрічі, які фахово проконсультували учасників.

“ОСББ — це центральна ланка у запровадженні енергоефективності, яка забезпечить енергоефективність і збереже кошти власників житла“, — зауважує Віктор Борщевський.

Він проаналізував теперішній стан питання енергоефективності в Україні та ознайомив із світовим досвідом. За даними досліджень, власники приватних домогосподарств в Україні, які провели утеплення житла, на третину зменшили споживання газу, а в деяких випадках навіть вдвічі.

“Наші будинки потрібно рятувати, адже вони зношуються, втрачається вартість такого житла. Реформа ЖКГ в тому і полягає, щоб власники квартир самі взяли в управління своє майно”, — розповідає Галина Джулай.

Вона має унікальний досвід, адже практично з “нуля” почала власну роботу у галузі ОСББ. За її підтримки та безпосередньої участі створено об’єднання у 15 будинках у Львові та Новояворівську. Тож спікерка поділилась досвідом та запропонувала конкретні практичні поради.

У будинках, якими займається пані Галина, вже зробили комплексне утеплення всіх будівель, встановили нові вікна, двері, в тому числі енергозберігаючі. У деяких під’їздах відремонтовано парапети. І важливо, що суми у платіжках людей за тепло, порівняно з попереднім роком, зменшились на 60%!

На думку експертів, саме створення ОСББ дозволяє зробити будинки теплими і комфортними — такими, якими вони, на жаль, ніколи не були при ЖЕО.

Експерти радять:

 • Не боятись.
 • Проводити роботу із сусідами, вказувати очевидні вигоди і зміни.
 • Апелювати конкретними цифрами.
 • Прозоро здійснювати діяльність.
 • Об’єднуватись у потужну силу.
 • Вивчати державні програми для підтримки ОСББ.
 • Переймати досвід інших успішних ОСББ або звертатись до управлінської компанії.
 • Вивчати ринок та репутацію фірм.
 • Використовувати якісні матеріали (їх перелік є у рекомендаціях програм).
 • Залучати депутатів задля відстоювання інтересів громади.
 • Не бути байдужими до спільних проблем.
 • Докладати усі зусилля, щоб зберегти свій житловий фонд.

Де взяти гроші?

Найбільшу фінансову підтримку надають програми — державні та локальні.

“Наприклад, урядова програма «теплих кредитів» відшкодовує від 20 до 40% на придбання матеріалів та обладнання. Локальні програми мають різний відсоток відшкодувань. Проте потрібно вимагати, щоб на новий бюджетний рік заклали більше грошей. Тому звертайтесь до депутатів. Або самі йдіть у владу, щоб відстоювати інтереси мешканців”, — радить Галина Джулай.

Також фахівці радять брати участь у міжнародних грантах, здавати в оренду комерційні та нежитлові приміщення, здавати площі під розміщення реклами.

Головне почати і переймати досвід

Учасником зустрічі також була і голова Івано-Франківського ОСББ “Китайська стіна” Оксана Іванюк, яка теж поділилась досвідом:

“Ми почали з першочергових заходів — поставили двері в під’їзди та підвали, теплові люки на горище, замінили вікна та освітлення. Ці заходи суттєво знизили витрати на сплату тепла та електроенергію”.

Завдяки цій зустрічі та порадам експертів, пані Оксана та інші активні люди, які відвідали зустріч, тепер знають, як створити об’єднання та ефективно ним управляти. А також, які можливості відкриває ОСББ та де шукати кошти на модернізацію будинку, щоб здешевити його утримання.

Підтримка запорука успіху

Щоб допомогти людям, Українська Галицька Партія проводить різноманітні тренінги та консультації, залучає експертів, які “в темі”. Адже фахова підтримка є запорукою успіху ОСББ та впровадження реальних змін у сфері послуг ЖКГ.

Якщо вам цікава тема ОСББ, якщо ви потребуєте допомоги у створенні таких об’єднань, звертайтесь до громадського офісу Галицької Партії: м. Івано-Франківськ, вул. Короля Данила, 16 б; тел.: (098) 841-77-28, if.uhp.org@gmail.com.

Анна Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

  [recaptcha]