ОСББ — це не страшно. Українська Галицька Партія надає фахову підтримку калушанам

Аварійні та зі зношеними комунікаціями — такими є будинки, якими досі управляли у Калуші житлово-експлуатаційні об’єднання та ЖЕКи. Адже кошти, зібрані від мешканців, не йшли на ремонт, а розчинялися у кишенях комунальних підприємств та монополістів. Покласти цьому край можуть ОСББ — об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Як його створити? Як успішно налагодити роботу? Відповіді шукали 2 листопада у Калуші під час зустрічі з головами ОСББ та активістами. Захід організувала Українська Галицька Партія.

“Єдність, підтримка, розуміння один одного — запорука успіху ОСББ. І щоб впливати на господарські процеси у місті, потрібно вибирати депутатів, які б лобіювали інтереси громади. Або самим іти у владу”, — зауважує директорка управлінської компанії “Нове місто” та засновниця Асоціації ОСББ у Новояворівську Галина Джулай. Із законодавчою базою учасників зустрічі ознайомила адвокат, керуюча партнерка адвокатського об’єднання “Авеста” (м. Львів) Ірина Кравець.

ОСББ
5 порад від експертів:

1. Не боятись і створювати ОСББ.
2. Проводити широку інформаційну роботу з мешканцями.
3. Вірити у себе та в свою силу.
4. Залучати депутатів місцевої ради для відстоювання інтересів громади.
5. Не бути байдужими до спільних проблем.

“Мешканцям будинків потрібно проявляти ініціативу і створювати ОСББ, щоб поступово витісняти монополію ЖЕКів, з вини яких будинки опинилися в катастрофічному стані. Але для цього людям потрібна фахова допомога. Адже більшість населення не розуміє переваг таких об’єднань, не знають, як їх правильно створювати, ефективно управляти. А влада не веде потрібної роз’яснювальної роботи. Місто має сприяти створенню конкурентних умов, залучати нові підприємства, які надаватимуть якісні послуги в галузі ЖКГ”, — вважає економіст, голова Івано-Франківської обласної організації УГП Любомир Романчук.


Джерела залучення коштів для ОСББ:

1. Використання державних програм, які відшкодовують 40-70% вартості матеріалів.
2. Використання локальних програм (обласних, міських, районних).
3. Участь у міжнародних грантах.
4. Здача в оренду комерційних та нежитлових приміщень (установам, фірмам, Інтернет-провайдерам).
5. Здача площ під розміщення реклами.
6. Сортування та здача на вторсировину побутових відходів.
7. Сплата внесків членів ОСББ.


Учасники зустрічі обмінялися досвідом, ідеями та пропозиціями, які допоможуть створити ОСББ та ефективно ними управляти.

5 переваг створення ОСББ:

1. Контроль використання щомісячних внесків на утримання будинку та його прибудинкової території.
2. Вплив на процес і терміни проведення тих чи інших робіт.
3. Контроль та зменшення обсягу споживання комунальних послуг.
4. Економія власних грошей.
5. Контроль діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, участь у вирішенні важливих питань.


Українська Галицька Партія вже не вперше допомагає людям — проводить тренінги, консультації, залучає експертів, видала довідник-порадник “Як створити ОСББ”. Адже фахова підтримка є запорукою успіху ОСББ та впровадження реальних змін у сфері послуг ЖКГ.
Якщо вам цікава тема ОСББ, якщо ви потребуєте допомоги у створенні таких об’єднань, звертайтесь до громадського офісу Галицької Партії в Івано-Франківську: тел.: (098) 841-77-28, if.uhp.org@gmail.com.

Анна Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]