fbpx

ОСББ – це не рабство

Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків не є панацеєю від усіх проблем і викликів, які виникають у мешканців висоток. Часто виникають проблемні ситуації, які люди самостійно вирішити не в змозі. А тих, хто міг би допомогти, практично немає.

У подібній ситуації перебували жителі 5-го будинку на вулиці Дунайській. Вже понад 2 роки там діє ОСББ. Проте мешканці не задоволені роботою голови їхнього об’єднання.

“У нас досі не зремонтовані стічні труби, протікає дах, сходові клітки майже не прибираються, лише 1 смітник та 1 двірник на 4 великі багатоповерхівки. Чому ми повинні потерпати від такої ситуації, якщо вчасно за все сплачуємо кошти? Ми маємо право отримувати належні послуги”, – заявляє мешканка будинку №5 на вулиці Дунайська Ірина Третяченко.

Члени об’єднання підозрюють, що їхні кошти використовують не за призначенням. Єдиним вирішенням проблеми, яке вони бачать, – зміна голови ОСББ.

“Яка процедура переобрання? Та як, відповідно до закону, це зробити? Мешканці не знали. Ми змогли їх проконсультувати. Також за експертною думкою юристів до нас звернувся і сам голова ОСББ. Ми нагадали йому його обов’язки як голови і всю відповідальність, яку він несе, коли погодився очолювати об’єднання співвласників”, – розповідає юрист, координатор Громадського офісу УГП Наталія Мільчевич.

Пані Наталя, спільно з очільницею осередку УГП у Львові Галиною Васильченко, виступили медіаторами, аби допомогти вирішити конфліктну ситуацію. В приміщенні ЛКП “Дністер” відбулися збори ОСББ. Мешканці висловили усі свої претензії і прийняли рішення переобрати склад керівництва об’єднання. Наразі триває збір підписів, аби отримати думку більшості і рішення стало легітимним.

“ОСББ – це хороший інструмент для управління власним будинком та прибудинковою територією, але часто у цих процесах з’являються конфліктні ситуації. Мешканці не повинні залишатися наодинці з подібними проблемами. Обраний голова зобов’язаний нести відповідальність за свою діяльність, а члени ОСББ мають право вимагати змін”, – пояснює Галина Васильченко, голова львівської міської організації УГП.

Окрім мешканців вулиці Дунайської, в Громадський офіс УГП продовжують звертатися інші ОСББ. В Українській Галицькій Партії рекомендують уважно читати законодавство, розуміти свої права та обов’язки. А якщо ж виникають проблеми, з яким важко самостійно впоратися, юристи, експерти та депутати Української Галицької Партії готові консультувати та допомагати.

Звертайтеся за адресою проїзд Крива Липа, 6 (1 поверх), пишіть на електронну скриньку openuhp@gmail.com, або ж телефонуйте за номером 068-771-16-69.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]