fbpx

ОСББ Коломия: як втекти від зашморгу ЖЕО

Чи можна врятувати і дати нове життя занедбаним, аварійним та зі зношеними комунікаціями будинкам? Втекти від зашморгу ЖЕО та захмарних платіжок за комуналку? Експерти Галицької Партії з ОСББ продовжують серію зустрічей із власникам квартир у містах Івано-Франківщини. Тепер завітали до Коломиї.

Вже півроку ОСББ Коломиї недоотримують кошти від місцевих програм розвитку. А “Водоканал” відмовляється обслуговувати прибудинкову каналізацію. Проблем багато. Тож зустріч “ОСББ – це не страшно. Як почати і налагодити якісну роботу”, яку організувала у Коломиї Українська Галицька Партія, відбулась дуже вчасно. У заході взяли участь місцеві голови ОСББ та активісти Коломиї. Вони показали, що готові брати в управління свої будинки, проте їм бракує і інформації, і підтримки, і практичного досвіду.

Переваги ОСББ. Досвід експерта

Спікером заходу стала експерт та практик зі Львова Галина Джулай. Вона створила управлінську компанію, яка об’єднала ОСББ у 15 будинках Львова та Новояворівська. Також пані Галина є засновницею Асоціації ОСББ Новояворівська, яка об’єднала понад 90% багатоповерхівок міста. Тепер допомагає розвиватись іншим об’єднанням.

«Щоб зробити будинок комфортним і менше платити за комуналку, власникам багатоквартирних будинків потрібно об’єднуватись і самим управляти спільною власністю. Або наймати для цього управляючу компанію», — зауважує Галина Джулай.

Фахівець переконана, створивши ОСББ, можна:

 • врятувати житловий фонд, який зношується і руйнується;
 • контролювати використання щомісячних внесків на утримання будинку та його прибудинкової території;
 • впливати на процес і терміни проведення ремонтних робіт;
 • контролювати обсяг споживання комунальних послуг;
 • контролювати діяльність органів влади;
 • брати участь у вирішенні важливих питань щодо утримання будинку;
 • впроваджувати енергозберігаючі заходи;
 • в рази знизити рахунки за комунальні послуги.

«Якщо ви готові взяти відповідальність за стан свого будинку та створити ОСББ, вам необхідна команда. Команда — це ваші сусіди, які теж зацікавлені, щоб у будинку був порядок, і з кожним роком він ставав кращим та енергоефективнішим», — зазначає експерт.

5 секретів нового життя старого будинку

 1. Проводити роботу з мешканцями та об’єднуватись у потужну силу.
 2. Залучати депутатів або самим йти у владу задля відстоювання інтересів мешканців.
 3. Використовувати державні та міські програми підтримки ОСББ.
 4. Комплексне впровадження енергоефективних засобів.
 5. Брати участь у міжнародних грантах.

Серед інших джерел залучення грошей Галина Джулай називає:

 • оренду комерційних та нежитлових приміщень, прибудинкових територій,
 • розміщення реклами,
 • здачу відходів на вторинну переробку.

«ОСББ самостійно вибирає, як витратити гроші, які використати матеріали, кого найняти для виконання тих чи інших робіт. І це не альтернатива ЖЕО!», — наголошує Галина Джулай.

 УГП об’єднує власників квартир

Завдяки практичним порадам експерта, коломияни тепер знають, куди йти, що робити, як діяти. А юристи Української Галицької Партії вже вивчають проблемні питання місцевих ОСББ. І будуть пропонувати мешканцям шляхи їх вирішення.

 

«Зустріч продемонструвала, що людям необхідна фахова допомога у вирішенні організаційних проблем, визначенні стратегії ефективного управління ОСББ. Важливо, що спілкування з досвідченим експертом не лише дало конкретні відповіді, але й стало майданчиком для об’єднання людей», — зауважує економіст, голова Івано-Франківської обласної організації УГП Любомир Романчук.

Під час зустрічі коломияни надихнулись досвідом та ідеями. І вирішили створити у місті асоціацію, яка стала б майданчиком для взаємопідтримки ОСББ, обміну досвідом та об’єднання зусиль, відстоювання інтересів громади у органах місцевого самоврядування.

Українська Галицька Партія постійно організовує такі зустрічі, проводить тренінги, залучає експертів. Фахова підтримка є запорукою успіху ОСББ та впровадження реальних змін у сфері послуг ЖКГ.

Анна Зоря

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]