fbpx

Орест Гаврильчук: “Не заради піару, а заради доброї справи…”

У серці Жидачева на другому поверсі Народного дому з серпня минулого року  працює Центр громади. Це місце для всіх активних людей. Тут можна зустрітися з однодумцями чи знайти їх. Так місцеві активісти, з допомогою депутатів Української Галицької Партії, хочуть об’єднати та залучити до громадської діяльності молодь Жидачівщини, адже Народний дім завжди був місцем, де гуртувалася громада. Більше про це – від координатора Центру, активіст, партійчя УГП Ореста Гаврильчука.

Щоб гуртувати молодих людей

Ідея створення Центру громади витала давно. Потрібне було приміщення, в якому можна посидіти за чашкою теплого чаю чи кави, генерувати ідеї, вирішувати проблеми, планувати ініціативи, писати проекти, проводити презентації, тренінги. Центр потрібний, щоб гуртувати молодих людей.  У місті є напівживий клуб, де проводять звітні концерти. Є бібліотека, з якою ми співпрацюємо. Але майданчика саме для громадських ініціатив не було. Так з’явилася ідея створити Центр громади, яку допомогла реалізувати Українська Галицька Партія, запропонувавши власний офіс.

Центр потрібен, щоб гуртувати молодих людей.  У місті є напівживий клуб, де проводять звітні концерти.

Місце, де ми розташувалися – Народний дім – історичне. У 1933 році його створили з ініціативи громади Жидачева. У нашому офісі висить фотографія освячення місця будови, закладання фундаменту (1924 р). Його побудували за кошти небайдужих краян. Відтоді тут був центр громадського та культурного життя Жидачева. Тут проводили читання, заняття зі співів та музики, організовували вечори, збиралися громадські організації, була величезна бібліотека з читальнею.

Соціальні ініціативи

Напрямки роботи Центру – різні. Ми стараємося робити різні акції не заради піару, а заради доброї справи. З часів Майдану й досі ми є платформою для соціальних ініціатив. Найактивніший зараз наш напрямок – волонтерський. З часів Майдану й досі ми є платформою для соціальних ініціатив. Саме в нас проводився і проводиться збір речей для воїнів, а зараз більше для соціально незахищених сімей.

Школа волонтера

Другий – навчально-просвітницький. На базі Центру громади ми створили навчально-інформаційний курс “Школа волонтера”. Мета – навчити студентство та учнів різних видів волонтерства. Всі знають про військове волонтерство, соціальне, а є ще – екологічне, масове, культурне, інфраструктурне (написання та реалізація проектів розвитку), пов’язане з безпекою життєдіяльності. У межах навчання, ми організовуємо поїздки до Львова, запрошуємо справжніх волонтерів. Підсумок курсів – реалізація власних волонтерських проектів.

Ми підтримуємо спорт

 Пропагуємо здоровий спосіб життя. Команда Центру підтримує місцевий футбольний клуб “Авангард” (Жидачів). Ми підхопили ідею старого вісника, маленької газетки-брошури “Футбольний вісник “Бальон”, в якій пишемо хід матчів, турнірну таблицю, історію ФК “Авангард”. Практично кожного домашнього матчу роздаємо примірників 50 глядачам та вболівальникам. Старшому поколінню такий варіант подобається, бо не всі вміють користуватися ФБ. А для команди – це підтримка.

Центр громади є активними фанатами, ми пропагуємо команду, носимо символіку – шарфи, і вболіваємо голосно, як справжні ультраси.

Розважальний напрямок

Наприкінці літа просто неба робили покази фільмів. Проектор був скерований на стіну будинку, де був колись кінотеатр. Таким був і лейтмотив цієї події: “Як не в кінотеатрі, то хоч на його стінах”. Перед Новим роком разом із Пластом та центром у справах сім’ та молоді, для дітей організовували показ повнометражного мультфільму, провели ігри та презентували театральну постанову “Ніч перед святом Миколая”. А на Різдво з  Вертепом тіней три дні колядували Жидачівщиною.

Хочемо, щоб інші громадські організації, місцеві активісти та молодь долучалися.

Ми співпрацюємо з Союзом українок та Пластом. Хочемо, щоб інші громадські організації, місцеві активісти та молодь долучалися. Ми готові ділитися безкоштовним інтернетом, комфортним робочим місцем, пристроями для організації лекцій, майстер-класів.

Молодь виїжджає

У Жидачеві складна демографічна ситуація. Молодь виїжджає з міста, тому що тут немає, чим зайнятися, нема, як себе реалізовувати. Цей Центр створений заради того, щоб молодь осіла тут, створювала ідеї, любила і розвивала своє місто і бажала тут залишитися. Це дуже складно, але якщо цього не робити – ми втратимо покоління. Та не тільки молодь може відвідувати наш центр. Люди будь-якого віку можуть прийти і запропонувати свою ініціативу чи долучитись до вже існуючих.

А взагалі я мрію створити проектний хаб – місце, де люди працюють над створенням та написанням проектів, над їхньою реалізацією, заповненням заявок на гранти.

Крім цього, в офісі Вас безкоштовно проконсультують щодо юридичних, соціальних, правових питань, допоможуть із реалізацією ідеї та роботою над проектом.

А взагалі я мрію створити проектний хаб – місце, де люди працюють над створенням та написанням проектів, над їхньою реалізацією, заповненням заявок на гранти. Для того, щоб реалізовувати свої ідеї, проекти, а також допомагати іншим.

Нас можна знайти в соцмережах:

https://www.facebook.com/groups/172303839846905/

Телефон Центру: 0958598328

 

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]