Олександр Солонтай: “На основі Положення УГП про батьківські внески ми розробимо модель для всієї України”

Минулого четверга депутати Галицької Партії винесли на розгляд Львівської міської ради першу стратегічну ініціативу в освіті. Мова йде про прозорість батьківських внесків у школах і садочках міста. Однак цю ініціативу депутати не підтримали.

У Галицькій Партії діє експертна освітня група, яка разом з батьками та вчителями аналізує основні проблеми галузі і пропонує їх рішення. Саме батьки назвали шкільні побори однією з гострих проблем, яка потребує першочергового рішення. В подальшому партійці ініціюватимуть і інші зміни: в управлінні школами, якості освіти та в інших важливих напрямках.

Львівська влада – одна з найупертіших в Україні, якщо йдеться про впровадження прогресивних механізмів прозорості та публічності, вважає експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. А от ідею Положення, напрацьованого освітньою групою Української Галицької Партії, він називає дуже прогресивною та вчасною для всієї України.

“У п’ятницю ми будемо розглядати цей проект Положення про батьківські фонди на зустрічі з експертами інших організацій. Зокрема, експертами Українського незалежного центру політичних досліджень, які займаються місцевою демократією. На основі положення, яке Українська Галицька Партія розробила у Львові, ми маємо ідею зробити модельний документ. Адже цей проект, по-перше, прекрасно б’є в точку актуальних проблем. По-друге, він реально може виступити одним із елементів залучення батьків і мешканців громад до вирішення їхніх актуальних проблем на основі того, що вже є природно, бо документ якраз враховує ту ситуацію, яка є. І по-третє, він містить справді антикорупційний механізм. Тому що якщо вивести всі ці гроші у світло і зробити батьківські внески у школах і садочках дійсно прозорими, то можна зробити і їх використання прозорим. А відтак може з’явитися і економія, і набагато ефективніше їх використання. А головне: всі ці гроші будуть на 100% цільовими”, – каже експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Олександре, що Ви думаєте про те, що львівські депутати не підтримали цей механізм?

Я думаю, що якщо не підтримали з першого разу, це не означає, що не підтримають другий або третій раз. Але мені, в першу чергу, цікаве це Положення, як позитивна інновація, яка виникла у Львові, яка може бути поширена по всій Україні в тому чи іншому вигляді. Модельний документ, у нашому розумінні, – це той документ, який є прийнятним для  будь-якої громади України, де є подібна проблема. А проблема поборів існує, на жаль, не тільки у Львові.

Що Ви порадили б зробити представникам освітньої групи Галицької Партії, щоб винести це положення на наступній сесії і щоб його прийняли?

Потрібно зробити таке дуже широке публічне обговорення, за участі як критиків документу, так і тих, хто його розробляв і підтримує. Треба перебрати почергово кожен пунктик того: що можна вдосконалити, а чим поступатися не можна. Бо зауваження, які лунали, були двох видів: одні казали, що вони не проти, але треба доопрацювати, а інші – що вони проти, тому що невчасно. Не треба зважати на тих, хто каже, що це невчасно. Це дуже вчасна ініціатива і дуже правильна.

 Фото – agropolit.com

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]