fbpx

Олег Дьорка: “Землю ще не отримав, але чергову справу в суді – виграв”

У Дрогобичі триває земельний експеримент нашого партійця Олега Дьорки в Дрогобичі триває. Він пробує отримати у місті земельну ділянку, але без хабарів та домовленостей. Все по-чесному. Так УГП тестує українське законодавство: норми, які гарантують кожному громадянинові право безкоштовно отримати п’ять земельних ділянок різного цільового призначення.

Положення міської ради – незаконне

Ця історія триває вже два роки. І стільки ж тривають суди.

На початку жовтня 2017 р Дрогобицька міська рада своїм рішенням затвердила положення «Про порядок виділення громадянам земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва», виділивши відповідну територію на вул. Паркова.

Нормами цього положення влада зобов’язала усіх охочих, отримуючи земельні ділянки в районі Паркової, укладати угоди щодо проектування та забудови інженерно-транспортної інфраструктури кварталу з КП «Управління капітального будівництва». Вартість такого проектування та будівництва становить 318 516,15 грн за одну ділянку. Виділення земельних ділянок здійснюватиметься після повної оплати.

Можливо, формально, логіка в цьому є, але таке Положення не є законним, що ми спробували довести в суді.

Вчора відбулося чергове судове засідання у цій справі. Ми здобули перемогу. Дякую юристам високого рівня з адвокатського об’єднання “Право.Порядок”. Суд прислухався до наших аргументів та визнав Положення, яке прийняла міська рада, і по якому близько 45 людей вже заплатили по 300 тисяч грн за омріяну землю –  НЕЗАКОННИМ!

Рішення на руках ще не маю, але обов’язково його опублікую, коли отримаю.           

Чи працюють норми закону?!

Відповідь на це запитання поки що шукаємо. Але вже зараз можна сказати, що норми українського законодавства, які покликані регулювати виділення земельних ділянок, чиновництво застосовує вибірково, а рішення ухвалюються непрозоро. Така вибірковість, мабуть, і є найбільшим недоліком чинної системи розподілу землі у населених пунктах. Законодавчо створено величезний грунт для корупційних дій: махінацій та підтасовування. І це не лише проблема Дрогобича. Поїдьте у будь-який інший населений пункт. Історія така ж.

То чи можна отримати землю?

Безперечно. Але це нелегко. Все залежить від багатьох факторів, і не завжди все вирішує закон. Знайомства, ваш статус в суспільстві, бажання йти на “корупційні” компроміси все це може зіграти вирішальну роль.

Потрібно реформувати земельне законодавство, посилити відповідальність за фальшування в процесі виділення землі. Все має бути максимально прозоро!

Можливо, майбутнє за ринком землі, а поки законодавець гарантує вам право на безкоштовне її отримання. Коментуючи цю справу, можу лише поділитися нашими доказами, якими оперували:

Ми вирішили оскаржити це положення, оскільки, це юридичний нонсенс ухвалювати такі зобов’язання.

По-перше заява-згода на укладення угоди із Замовником на проектування та забудову інженерно-транспортної інфраструктури індивідуальної забудови кварталів та довідка з відділу Держгеокадастру місті Дрогобичі про невикористання права на безоплатну приватизацію земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, які передбачені цим Положенням, суперечать ст. 118 Земельного кодексу України, у якій вказано вичерпний перелік документів, потрібних для отримання земельної ділянки. Такі документи вимагати від громадян – незаконно!

По-друге Дрогобицька міська рада створила додаткові підстави для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які не передбачені Земельним кодексом України.

По третє вимоги про необхідність укладення договору пайової участі на будівництво інженерно – транспортної інфраструктури будинків котеджного типу та сплати 318516,15 грн. пайового внеску, згідно з договором укладеним із замовником з проектування та забудови інженерно-транспортної інфраструктури індивідуальної забудови кварталу, суперечать статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності, відповідно до якої до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва: індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках.

Р.S. Цей експеримент триває досі, бо землю в Дрогобичі, де обов’язково збудую свій будинок, я ще не отримав

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]