Оксана Керницька: “Я й уявити не могла, що колись піду у політику”

Зорієнтувати молодь на активну участь у громадському, політичному, економічному, культурному житті держави – таке завдання ставить перед собою “Галицький королівський клуб” у Галичі. Про діяльність цієї організації говоримо зі співініціаторкою створення Клубу, заступницею директора Галицької гімназії Оксаною Керницькою. Нещодавно п. Оксана приєдналася до Української Галицької Партії, одним із головних пріоритетів якої є підтримка активної молоді. Тому досвід та підхід п. Оксани є особливо важливим для політсили.

Пані Оксано, як виникла ідея створення Клубу? Які цілі ставить організація перед собою?

Нині в усіх регіонах нашої держави функціонує багато громадських дитячих та молодіжних організацій, діяльність яких все сильніше впливає на виховання та соціальне становлення дітей та молоді.

Ідея створення молодіжної організації на її базі виникла давно. Але реалізувати її нам вдалося лише в березні 2009 року. Так з’явився “Галицький королівський клуб”. За мету ми собі взяли розвиток і підтримку обдарованих дітей і творчої молоді, сприяння задоволенню наукових, творчих, фізичних та культурних потреб членів Клубу, втілення політичних, соціальних програм і проектів, створення демократичної громадської думки.

Кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе. Назву організації підбирали за таким принципом?

Наша гімназія створена в рік відзначення 650-річниці коронування Данила Галицького. Ідея такої назви належить нині вже покійному Ярославу Поташникові, справжньому патріотові рідної землі, колишньому завідувачу науково-освітнього відділу Національного заповідника “Давній Галич”.

Ми переконані, що основою громадянського виховання дітей, підлітків, молоді має бути патріотичний досвід українського народу, його історико-культурні надбання, християнська ідеологія. Усе це треба спрямувати на те, щоб наші діти і молодь усвідомили себе спадкоємцями й продовжувачами великого роду, щоб у дітях формувати якісні риси національного характеру, чіткої громадянської позиції, розуміння своєї майбутньої ролі в розбудові української держави.

Чим займається Ваш Клуб? Назвіть, будь ласка, кілька найяскравіших заходів чи проектів.

Щоб увіковічнити пам’ять про загиблих воїнів УПА, “Галицький королівський клуб” уперше у 2010 році здійснив похід за маршрутом “Галич – Бурштин –  Бовшів – Більшівці – Тустань – Медуха – Межигірці – Галич – Маріямпіль – Делієве – Лани – Дубівці – Галич”. Мандрівка мала назву “Повстанськими стежками Галицького району”. Такі походи стежками героїчної слави дозволяють заглибитися в атмосферу того часу, зрозуміти драматизм нерівної боротьби повстанців проти окупантів. І ці походи дуже сподобалися старшокласникам, стали традиційними для гімназистів і навіть учнів інших шкіл району.

Одна з випускниць гімназії Роксоляна Мацьків про ці наші походи казала: “У ті кілька днів тобі справді хотілося дбати про інших, допомагати їм, бо ти відчував таке ж ставлення до себе. За час мандрівки ми вивчили багато  повстанських пісень. Ми їх любимо, співаємо, ними пишаємося”.

Спільно зі “Спілкою молодих політологів України”, за участі старшокласників із різних навчальних закладів району, “Галицький королівський клуб” провів дебати “Ігри влади: моделювання парламентської демократії”. Так молодь має можливість поміряти на себе роль політика, підприємця, громадського діяча, а відтак і відчути ті процеси, які відбуваються всередині країни з різних точок зору.

“Що більше молоді буде в молодіжних організаціях, то краще майбутнє вони збудують, виявляючи ініціативу, самостійність в реалізації нових проектів”

На увагу також заслуговує діяльність команди КВК “Бомба”, яка бере участь в обласних чемпіонатах і демонструє неабиякі інтелектуальні та творчі здібності, виборюючи для Галича вагомі результати.

Галицькі гімназисти є активними учасниками заходів загальноміського значення. Наприклад, у 2017 році провели акцію “Вишиванка – мій генетичний код”. До 26-ої річниці незалежності України організували прибирання території Замкової гори. Всі наші заходи спрямовані на привернення уваги до здоров’я людини, екології, патріотичного виховання та інших соціально-культурних сфер.

Які існують складнощі в роботі “Галицького королівського клубу” та які Ви бачите перспективи?

Так, на жаль, нам вдається не все з того, що ми плануємо. Так, наприклад, нам би хотілося більше активізувати  та залучити до діяльності Клубу молодь із різних сіл нашого району. Шукаємо різні шляхи ефективної співпраці з різними молодіжними організаціями.

Україні потрібні здорові, сильні, розумні патріоти, співчутливі, доброзичливі, самостійні, упевнені в собі. Що більше молоді буде в молодіжних організаціях, то краще майбутнє вони збудують, виявляючи ініціативу, самостійність в реалізації нових проектів.

На завершення: Ви нещодавно приєдналися до Української Галицької Партії. Чому вирішили піти у політику і чому вибір впав саме на цю політичну силу?

Спершу і уявити не могла, що колись займатимуся політикою. Але спільно з активістами Української Галицької Парті ми реалізували кілька місцевих ініціатив. Зокрема, прибирання Замкової гори. Так я почала приглядатися, зауважувати, наскільки активно УГП працює з молоддю, порушує питання освіти, а мені це все є надзвичайно близьким. Тому я наважилася приєднатися до партії. Сподіваюся, що Українська Галицька Партія надалі розвиватиметься в тому ж руслі, акцентуючи увагу на молодих активних людях, котрі хочуть змінювати громади і державу, адже за такими майбутнє нашої України.

Розмовляв Віктор Гнатів

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!