Об’єднуємося, щоб врятувати озеро

24 лютого серед електронних петицій, адресованих Львівській міській раді, з’явилася пропозиція з облаштування озера на вулиці Панча у Львові. Ця невеличка водойма сьогодні дуже замулена і поросла очеретом та верболозами. Але поміж ними люблять зимувати дикі качки (крижні). Відтак, навіть попри те, що береги дуже засмічені, а сісти практично ніде, гуляти над озером полюбляють і школярі, і мами з малечею, і старшим приємно пройтися містком понад водоймою.

Тому мешканці довколишніх будинків вирішили боротися за долю водойми.Вода_Олеся

“Я живу поруч, часто проходжу повз, гуляю довкола озера, бачу, що туди постійно прилітають дикі качки (крижні). Крім того, збоку – дитячий майданчик, діти також люблять спостерігати за птахами, підгодовувати. Це озеро – така оаза серед бетону, там завжди багато матерів з малюками відпочивають. Прибрати сміття довкола силами мешканців можна, але там також потрібно почистити дно спеціальною технікою, встановити довкола лавки, оновити освітлення. Потрібен комплексний підхід, адже це місце могло б стати прекрасним громадським простором”, – каже представниця ініціативної групи мешканців довколишніх будинків Олеся Магеровська.

Місце, де розташоване озеро, завжди людне. Водойма – поміж вулицями Панча, Масарика, Чорновола… Неподалік від нього – супермаркет супермаркет “Арсен”, торговий центр “ІнтерСіті”, спорткомплекс “СпортЛайф”. Є й невеличка “забігайлівка” майже на самому березі.

“Я зо два місяці тому навіть зверталася до керівництва “ІнтерСіті” з листом, у якому пропонувала долучитися до облагородження озера. Але звідти – жодної відповіді. Тоді я кинула клич у соцмережах. І мені написали активісти Української Галицької Партії”, – розповідає Олеся.

Маємо нагоду побачити на реальному прикладі – чи справді влада готова рятувати і відновлювати озера

Щурко_вода“Тему інвентаризації міських водойм, реального встановлення прибережних смуг, відновлення львівських озер і річок ми підняли у міській раді кілька тижнів тому. В офіційному листі-відповіді з нашими вимогами чиновники погоджуються. Маємо нагоду побачити на реальному прикладі – чи справді влада готова рятувати і відновлювати озера. Насамперед, нам йдеться про очищення водойми і встановлення чітких прибережних смуг”, – зазначає помічник депутата ЛМР, архітектор Іван Щурко.

Зі свого боку у партії обіцяють зробити все можливе, щоб допомогти львів’янам. Насамперед, закликають небайдужих підтримати петицію, яку подали мешканці довколишніх будинків. А найближчим часом до міської ради мають скерувати депутатське звернення щодо ревіталізації озера на Панча.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]