Новий Статут громади Львова буде

До складу новоствореної робочої групи, яка напрацьовуватиме новий Статут територіальної громади Львова,  увійшла депутат Української Галицької Партії у Львівській міській раді, голова комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова Юлія Гвоздович.

За старт створення цього важливого для міста документа львівські міські обранці проголосували 31 березня під час пленарного засідання сесії ЛМР.

Крім депутатів, до складу робочої групи увійшли юристи та представники громадських організацій Львова.  До жовтня цього року вони мають підготувати проект тексту нової редакції Статуту Львова. Після цього у місті повинні відбутися повномасштабні громадські обговорення напрацьованого документа. І аж тоді його подадуть на розгляд міської ради, яка має затвердити Статут остаточно.

“Статут – це, перш за все, «конституція» нашого міста, де закладено основні принципи його функціонування: місцевого самоврядування, участі громадян в прийнятті рішень, порядок звітування міського голови, депутатів, відкритість і прозорість влади.  – каже Юлія Гвоздович. – В оновлену редакцію Статуту плануємо ввести нові інструменти роботи місцевого самоврядування – електронні петиції, пропишемо зменшення кількості голосів, необхідних для подання місцевої ініціативи з 10 тисяч до 1 тисячі осіб. Також потрібно додати розділ про відкритість і прозорість ЛМР”.

Нагадаємо, 1 березня, з ініціативи Юлії Гвоздович, у Першій Львівській Медіатеці відбулася перша зустріч-обговорення, яка стосувалася потреби створення нового Статуту Львова. Участь у ній узяли львів’яни, громадські активісти та фахівці з різних експерних середовищ, а також співавтори міського Статуту 2010-го року. Таким чином, саме громада Львова дала поштовх напрацювання нового Статуту для себе.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]