НІ – польському шовінізмові, ТАК – взаємній повазі та співпраці

Заява Української Галицької Партії

Наростаючий польський шовінізм, з кожним політичним кроком владної партії, віддаляє Польщу від європейського курсу та цінностей. Зі стану добросусідства щодо України Польська Республіка поступово переходить у стан гібридної війни проти нашої держави. Ці загрозливі тенденції чітко проглядаються у законотворчих ініціативах наших західних сусідів.

Поправки, внесені до закону про Інститут історичної пам’яті Польщі, днями своїм підписом затвердив президент Республіки Польща Анджей Дуда. Вони прирівнюють свідомих українців – борців за незалежність України до нацистів і комуністів, зневажаючи національно-визвольну боротьбу українського народу в умовах окупації.

В оновленому законі з’являється неприпустимий шовіністичний термін “Малопольща”, під яким автори закону розуміють територію Галичини. Ми переконані, що це – перший крок до потенційних територіальних зазіхань Польщі, адже події на Сході України розгорталися за подібним сценарієм, із використанням аналогічного терміну “Новоросія”.

Ми твердо заявляємо: Галичина, в минулому тимчасово окупована Польщею, завжди була, є і буде невід’ємною частиною України.

Звертаємося до парламенту, Уряду та Президента України з вимогою:

– ініціювати звернення до Венеціанської комісії для оцінки закону, підписаного президентом Польщі: чи відповідає він європейським цінностям та конституційним засадам Республіки Польщі?

– звернутися до керівних органів Євросоюзу з вимогою нейтралізувати вплив Польщі на можливість блокування в’їзду українців до країн Шенгенської зони з причин “неправильних” історичних висловлювань;

– звернутися до Європейського суду з прав людини для запобігання введення в дію цього законодавчого акту, який порушує права українців.

Окреме звернення адресуємо до галичан та мешканців Західної України, які отримали або очікують на отримання “карти поляка”. Чи ви справді бажаєте ототожнювати себе з такою шовіністичною і несправедливою Польщею, яка зневажає національну пам’ять українського народу і завдає Україні ударів у час війни з Росією? Адже національну гідність не можна обмінювати на тимчасові економічні вигоди.

Не дозволимо польським націоналістам розгорнути повномасштабну гібридну війну, спрямовану проти України.

Вважаємо, що поправки, внесені до закону про Інститут історичної пам’яті Польщі, повинні бути негайно скасовані.

 

Фото: Free Policy Briefs

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку