fbpx

Не пали! Врятуй!

Під таким гаслом стартувала інформаційна кампанія від Української Галицької Партії для мешканців, котрі палять суху траву.  Лише від початку березня ця пряма шкода людині, рослинам та тваринам коштувала обласному бюджету Івано-Франківщини 13 млн грн.

Перший “інформаційний рейд” активісти УГП здійснили у приміські села Івано-Франківська: Вовчинець, Крихівці, Загвіздя та урочище Дем’янів Лаз. Cпілкуючись із людьми, партійці доносили інформацію, чим небезпечний підпал трави навесні.

“Шкода від спалювання листя і сухої трави різностороння і має негативні наслідки і для здоров’я людини, і для природи. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги”, – зазначив голова Івано-Франківського осередку Олег Саїк.

Статистика від Державної служби надзвичайних ситуацій свідчить, що прикарпатці продовжують масово палити суху траву завдаючи шкоди природі та економічних збитків державі. Вартіть виїзду однієї бригади МНС на гасіння коштує 26 тис. грн.  Лише з початку березня  пожежники області виїжджали на гасіння більше півтисячі пожеж в природних екосистемах. А це 13 млн грн бюджетних коштів, що могли бути використані на більш потрібні для громади речі.

Наприклад, 8 березня  горіла суха трава на території близько 25 гектарів у приміському селі Хриплин. Було виявлено декілька окремих вогнищ. Одне із них стрімко просувалось в сторону лісу. Вогнеборцям знадобилось більше 6 годин, щоб локалізувати та ліквідувати пожежу в екосистемі.

Навіть при спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Активіст УГП Олександр Донець зазначив, що “велика кількість диму від випалювання стерні, сухої рослинності, опалого листя створює безпосередню загрозу для життя людини, сприяє появі підвищеної кількості запальних захворювань органів дихання і очей, захворювання серцево-судинної системи”.

Одними розмова та розклеюванням інформаційних плакатів справа не обмежилась.  У Дем’яновому лазі хлопцям довелось гасили пожежу підручними засобами.

Рятувальники щиро подякували ініціативності наших Олега Саїка, Олександра Донця, Андрія Боднарчука. Активісти і надалі будуть проводити серед мешканців приміських сіл Івано-Франківська просвітницьку кампанію щодо шкоди від спалювання сухої трави та листя.
Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя та траву – поясніть, будь ласка, чому це не слід робити. Кожен із нас має законне право боротися із підпалами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]