Не дамо знищити Дністер!

Українська Галицька Партія закликає до рішучих дій
проти будівництва каскаду ГЕС на Дністрі

Як відомо, у липні 2016 року Кабінет Міністрів схвалив Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Прийняття цього рішення відбулося без врахування думки місцевих мешканців, екологічних експертів та без громадських обговорень.

Одним з пунктів цієї програми є побудова гідроелектростанцій на Дністрі на території Тернопільської, Франківської та Чернівецької областей.
Українська Галицька партія виступає проти планів Кабінету Міністрів щодо побудови на Дністрі каскаду гідроелектростанцій, що неминуче спричинить шкоду для екологічних систем басейну Дністра.

Середня течія Дністра вже зазнала незворотних змін, внаслідок спорудження радянською владою Дністровської ГЕС та Дністровського водосховища, що спричинило затоплення величезних територій у долині річки з цілими селами, сповільнення швидкості течії річки і, як наслідок, застій води та осідання намулу на дні водосховища, зміну рослинного та тваринного світу.

В той час, коли в цілому світі відбулась переоцінка гідроенергетичних ресурсів, відбувається відновлення природного стану річок та ліквідація ГЕС, українська влада продовжує виконувати «заповіти Леніна».

Спорудження каскаду гідроелектростанцій на території Національного Природного парку «Дністровський каньйон» є неприйнятним.

Водночас, Українська Галицька партія виступає за розвиток енергонезалежності та використання альтернативних невичерпних джерел енергії – вітрової, геотермальної та сонячної енергії.
Звертаємося до Кабінету Міністрів негайно відкликати всі рішення щодо будівництва каскаду ГЕС на Дністрі та почати громадські слухання про розвиток гідроенергетики.
Закликаємо громадськість висловитися проти закладання цієї екологічної  бомби сповільненої дії. У тому випадку, якщо будівельні роботи, все ж, розпочнуть всупереч волі  громадян та здоровому глузду, ми, спільно зі всіма свідомими людьми, готові до рішучих дій та акцій протесту.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку