Народжувати можна інакше

Різні міста – різні проблеми, але настрій у жінок однаковий: народжувати вони прагнуть гідно. Українки об’єднуються, бо не хочуть миритися з тим, що діється у пологових. У Житомирі на Форум “Право на гідні пологи” зібралися молоді матері і матері майбутні, приїхали з цілої області. Ось три ідеї, які тут прозвучали і які переконають Вас: народжувати можна інакше.

Біль у нас в голові

Спершу про те, чого боїться кожна вагітна, – про біль. Катерина Маринчак, перинатальний психолог, педагог, консультант з грудного вигодовування поділилася з майбутніми мамами думками про біль у пологах з точки зору перинатальної психології.

“Коли закладається стереотип, що пологи – це боляче? Він виникає у ранні дитячі роки, коли ми вперше чуємо про це від дорослих жінок”, – каже психолог. Вона радить не наголошувати ані дівчатам, ані хлопцям, що народити – це тортури.

“Послаблювати або посилювати біль у пологах можуть психологічні установки, стійкі переконання тут виступають як ефект плацебо. У таких випадках мозок може продукувати адреналін. Якщо жінка переконана, що йде на тортури, то так і буде. Біль може бути і другом, і ворогом”, – підсумовує Катерина Маринчак.

Тато зможе!

Галина Фесюк – керівниця HR-відділу одного з виробничих підприємств Житомира. У її коло інтересів входять питання рівності, партнерства в стосунках і в батьківстві.

Галина досліджує питання батьківської участі в догляді за хворою дитиною на базі власного підприємства. Вона – авторка цікавого дослідження дослідження про роль батька у догляді за дитиною.“Партнерство у вихованні. Тато зможе” – так називалася її доповідь на форумі “Право на гідні пологи”.

Чоловіки часто думають, що догляд за дитиною – це материнський обов’язок.

Я зрозуміла, що гендерна нерівність таки існує, коли стала мамою. Як виявилось, чоловіки часто думають, що догляд за дитиною – це материнський обов’язок. Такий стан справ мене зовсім не влаштовував“, – каже Галина Фесюк.

Вона звернулася у Державний фонд соціального страхування, щоб дізнатися, скільки батьків йде на лікарняний, коли хворіє дитина до 14 років. Виявилось, такої інформації просто немає, бо її не ведуть. У лікарняних листках просто вказується інформація про причину, через яку захворів працівник. Відтак Галина вирішила провести дослідження у рамках свого підприємства.

“На виробництві працює 200 людей. Лише 4% батьків упродовж року пішли на лікарняний через хворобу дитини”, – розповідає Галина Фесюк. Ролі батьків у сучасному світі змінюються. Допомога з дитиною, особливо, коли малюк хворіє, – це норма, а не виняток. Але крига скресла. Недавно з’явився законопроект про відпустку для тата у зв’язку з народженням дитини.

Від мами – до міської ради і МОЗу

Народили і… не забули. Щоб змінити реалії в українських пологових, українки у Львові, Івано-Франківську, Черкасах, Ужгороді вже об’єднали зусилля. Вірять, що разом можна творити зміни і на рівні країни. Вже є перші успішні досвіди у Львові та Івано-Франківську.

Мар’яна Кузько, керівниця проектів ГО “Батьки в дії”, представниця Галицької Партії, активістка ініціативи “Львів дружній до дітей”, на Форумі представила унікальний проект “Львів – місто мами: як ми це робимо?”. Вона розповіла про способи співпраці активістів і міської влади.

Нам важливо посадити за один стіл усі сторони – і владу, і жінок, і лікарів. Наш форум – це можливість почути один одного, щоб уникнути конфліктів. Пора переходити до співпраці, щоб творити зміни країні“, – каже Мар’яна Кузько.

Українська Галицька Партія підтримує ініціативу і готова на політичному рівні допомогти її втілювати. Якщо і ви маєте що сказати про право жінок у пологах, долучайтеся. Приходьте на форум у своєму місті! Стежте за нашими анонсами у соцмережах! Наступний Форум – у Тернополі!

Фото – Марта Яроцька

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]