Народ сильний, якщо пам’ятає історію та шанує своїх Героїв – Роман Дунас

Напередодні Дня Героїв, поспілкуємося з Романом Дунасом. В межах своєї громадської активності, він постійно працює над відродженням національної пам’яті та збереженням місцевих символів та пам’яток, які нагадуватимуть майбутнім поколінням про героїчні сторінки української історії.

Повагу до борців за самостійність нашої держави прищепила Романові його сім’я. Ще змалку він добре знав про Січових Стрільців, підпілля греко-католицької церкви та про боротьбу вояків УПА за незалежну Україну.

Юрист за фахом, він не міг залишатися осторонь політичних процесів.

На сьогодні Роман Дунас є депутатом Української Галицької Партії у Городоцькій міській раді.

“На формування мого світогляду вплинуло виховання вдома, де ще з дитинства прищепили мені любов до України” ,- розповідає активіст.

Тому спільно з однодумцями зібрали кошти для реставрації Меморіалу Українських Січових Стрільців у Городку.

Також він ініціював спорудження пам’ятника бійцям ОУН-УПА на місці їхнього справжнього поховання на Городоцькому кладовищі.

Окрім цього, у 2009 році завдяки Романові Дунасу та однодумцям, у селі Тучапи спорудили пам’ятник бійцям УПА.

“Село Тучапи є краєм, де народився мій дід та баба. Дідусь, Фітель Василь, розповідав мені про боротьбу у лавах УПА за незалежність нашої держави, про випробування у засланні, жорстокі допити співробітників КГБ. Тортури у “Тюрмі на Лонцького” у Львові та важкі випробування у Кемеровській області. Багаторічний в’язень сибірських таборів до самої смерті очолював Городоцьку районну спілку політичних в’язнів та репресованих. І про місце масового поховання у цьому селі побратимів вказав саме він”,- зазначив Роман.

“А дід Михайло був головою церковного комітету храму “Благовіщення” Городка. Разом з бабусею Ганною виховували мене за християнським зразком. Вони часто розповідали про життя греко-католицької церкви у підпіллі. Згадували про переслідування совєтами за релігійні переконання. Згодом діда Михайла також відправили на заслання і він там працював у підземних шахтах Воркути”,- сказав Роман Дунас.

Підсумовуючи, чоловік наголошує, що незнищенною має бути пам’ять про подвиги наших Героїв. Ба більше, вона повинна відроджуватися та плекатися у майбутніх поколіннях. І це не високі слова, не політика, це наше спільне завдання.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]