Напрацювання УГП щодо дитсадків розуміють в уряді

Рішення щодо проблем дитсадків, які пропонує віце-міністр Геннадій Зубко, подібні до тих, які прописала у листі до МОН України Галицька Партія. Їх міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства нещодавно озвучив в інтерв’ю “Лівому берегу”.

Зокрема, йдеться про те, що реформа місцевого самоврядування, як і реформа освіти, має обов’язково передбачати впровадження принципу “гроші за дитиною”.

“Так само важливо, що Уряд розуміє потребу будівництва нових дитсадків, шкіл та вдосконалення і розбудови інфраструктури задля того, щоб українці не цуралися своєї країни, а навпаки – прагнули саме тут народжувати та виховувати своїх дітей”, – каже координатор освітньої робочої групи Галицької Партії Ірина Крохмаль.

“Для будівництва дитячого садка на 220 місць, потрібно мінімум 55 мільйонів. На утримання дитини в рік необхідно 25-35 тисяч. Муніципалітет може виплатити по 25-35 тисяч гривень за кожну дитину. Але це може бути приватний дитсадок. Можливо, приватний дитсадок у цю суму не вкладеться, але батьки можуть додати ще по 10 тисяч, наприклад. Таким чином ми розвантажуємо чергу в дитсадки, стимулюємо розвиток бізнесу, починаємо ефективно рахувати кошти”, – каже в розмові міністр.

“Нам важливо, що міністр інфраструктури відверто говорить про проблему стрімкого зростання кількості житлової забудови у містах. У нашому офіційному листі, який Українська Галицька Партія направила до Міністерства освіти та науки України, ми прописали пропозицію того, щоб міська влада могла зобов’язати забудовників будувати дитячі садки. І від червня, коли чинності набув закон №1817 щодо вдосконалення містобудівної діяльності, при зведенні житлового кварталу забудовник уже начебто мусить передбачати там також школу чи садок. Проте, щоб ця норма закону виконувалася, потрібна політична воля місцевої влади та чіткі норми контролю у законодовстві”, – каже депутат Львівської міської ради від УГП, член депутатської комісії з гуманітарної політики Ігор Дякович.

Нагадаємо, в Українській Галицькій Партії працює освітня експертна група, в межах якої експерти, науковці, освітяни і партійці напрацьовують рішення проблем галузі та пропонують їх органам місцевого самоврядування у конкретних містах, де є осередки політсили, а також – урядовцям Кабінету Міністрів.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]