На Тернопільщині об’єдналися вже 26 громад, але…

Децентралізація в епіцентрі уваги. Чи зможуть маленькі села об’єднуватися? Як вживатимуть новостворені громади? Що чекає нас під час найближчих виборів до громад? Про ці та інші важливі питання говорили в Тернополі, під час «круглого столу» на тему: “Децентралізація та вибори до громад. Позитиви та ризики», який відбувся 24 жовтня з ініціативи Української Галицької Партії. Участь у роботі “круглого столу” взяли мешканці новоутворених громад, зокрема і тих, до яких відбудуться вибори у грудні 2016 року (Залізці, Трибухівці), а також, представники виконавчої гілки влади, депутати Тернопільської обласної ради, громадські активісти та журналісти.

Тернопільщина є однією з передових областей в Україні щодо проведення адмінреформи. На сьогодні тут утворено 26 ОТГ, до рад 10 із них заплановані вибори.

Ще 3 громади (Хоростків, Зборів, Товсте) чекає складніший шлях, адже до свого складу вони запросили населені пункти, які представляють різні райони.

Тому, поряд із певним позитивним досвідом реформи, в області залишаються актуальними ще низка питань, шляхи вирішення яких і обговорювались під час “круглого столу”. Це і відсутність повноцінної нормативно-правової бази, і гостра потреба у фахівцях з фінансових питань, і диспропорція вже сформованих громад тощо. Уже зараз можна прогнозувати, що під час внесення змін і доповнень до перспективного плану створення громад, які планують розглянути на найближчій сесії Тернопільської обласної ради, виникнуть серйозні дискусії. Наприклад, щодо долі Черняхівської та Колодненської ОТГ Збаразького району. В кожній із них – проблеми різні, але спільною є малочисельність громад, яка може завадити повноцінному розвитку.

І представники влади, і експерти зійшлись на тому, що процесу децентралізації в області бракує публічності та інформативності, обміну досвідом та прикладів успіху самодостатніх громад.

Проте, на цей момент іншої альтернативи для формування справжнього народовладдя просто немає.

Саме тому Українська Галицька Партія закликає місцеву владу забезпечити повне сприяння і належну підтримку для ОТГ Тернопільщини, які створені з ініціативи і волею громадян, в т.ч. здійснити всі необхідні дії для внесення змін до перспективних планів.

Будь-які перешкоди чи саботаж є неприпустимими! Потрібно дотримуватися принципів створення нових самоврядних громад виключно в інтересах самих громад та максимально незалежно від примх місцевих корумпованих “господарів життя”.

Також партія закликає мешканців новоутворених громад обирати до Рад ОТГ нових молодих незалежних активістів, а не представників олігархічних партій із багатим корупційним досвідом. Кращі із нових молодих політиків згодом стануть гідними кандидатами на виборах до Верховної Ради та претендентами на посади в Уряді. Так, ми зможемо зруйнувати монополію олігархічних кланів на владу і запровадити в Україні справжнє народовладдя.

Нагадаємо, що паралельно із дискусіями на тернопільському „круглому столі“, 24 жовтня активісти Української Галицької Партії з особливим зверненням долучилися до акції під Львівською облдержадміністрацією. Цього дня там зібралися активісти-представники громад, які протестували проти “ручного режиму” створення ОТГ на Львівщині.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту