На Самбірщині “атовці” об’єднуються, щоб працювати на землі

“Нас зараз 8, але хочуть доєднатися ще 30. Проблема у тому, що нам блокують виділення земельних ділянок, які держава гарантувала атовцям. Кажуть, нема землі. Я повернувся з фронту у 2015-у, подав заяву, а отримав землю цього року у серпні. А хлопці багато ще не отримали”, – розповідає Руслан Пукшин, ветеран АТО, підприємець і фермер з Самбірщини.

Спершу чоловік зайнявся ландшафтним дизайном. Тоді виникла ідея самому й вирощувати декоративні рослини. А потім пішло-поїхало: разом із колегами зі Спілки учасників АТО вони вже висадили малину, планують посадити 500 кущів смородини, 8 гектарів горіха, а також зайнятися бджільництвом.

“У нас дві програми. Ми готові висаджувати горіх. Саджанці вже маємо. Власне, саджанці є мої. Морозостійкий горіх коштує 300 грн за саджанець. Я віддаю хлопцям по 50. А оплату за них прошу після 3-го урожаю. Тобто вони не вкладають майже нічого. А крім того, ми закупили в Чернівцях щепи карликового горіха – яблуневого. Будемо ним щепити наші саджанці. Вони є ще кращі, добре плодоносять”, – пояснює Руслан.

Саджанцями малини колегам допомогли фермери-атовці з Тернопільщини – надали їх безкоштовно. Перед тим хлопці пробували залучити для цього державну програму кредитування “Рука допомоги”, але швидко зневірилися в її умовах. Тож гроші вклали у техніку для обробітку ягоди. Тепер думають про холодильник.

“Ми ще посадимо 500 кущів смородини. Хочемо робити таку розфасовку на продаж. Бо ж ми тут на трасі до Трускавця, Моршина. Туристів багато. Збут може бути непоганий”, – ділиться планами п. Руслан.

Для бджільництва вже купили і привезли верстат із Німеччини – почали робити вулики. Наразі їх 6. Бджоли також уже є. “Бджоли гудуть! Хлопці мають великий азарт, їм то подобається. Ми вчимося” – каже мій співрозмовник і ідейний натхненник всього цього руху. Аби залучити більше коштів, вони також будуть пробувати взяти участь у державній програмі бджільництва для ветеранів.

Але війна навчила – надіятися треба насамперед на себе і свої сили.

“Ми охоче ділимося досвідом, вчимося разом. То тільки на словах так все гарно, а насправді наша справа – важка. Найбільше в тій частині, щоб отримати землю, щоб дати собі раду з тими геокадастрами. Я є секретарем Спілки ветеранів АТО у Старому Самборі і голова наглядової ради такої ж Спілки в Самборі. Та часто замінюю водночас обох голів. У всіх нас свої проблеми, свої справи, хтось навіть на заробітки мусить їхати. В когось син – три роки на передовій війни, а хати нема. В когось ще якісь потреби. Мусимо один одному допомагати, мусимо ставати господарями, братися за все відразу – я вірю, що ми все зможемо разом”, – каже п. Руслан.

У цю країну не можна не вірити, якщо її воїни вертаються з фронту і борються далі – тепер за якісні зміни і за достойний рівень життя.

І коли він говорить – йому важко не повірити. У цю країну не можна не вірити, якщо її воїни вертаються і борються далі – тепер за якісні зміни і за достойний рівень життя. Завтра, 29 листопада, історію старосамбірських та самбірських воїнів-фермерів ми запрошуємо Вас послухати наживо. Українська Галицька Партія запросила їх поділитися досвідом у межах проекту “Міцний тил. Ідеї підприємництва для ветеранів АТО та волонетрів”, який стартує завтра о 18.00 в Самборі.

Зустріч відбудеться за адресою вул. Стебельського, 8, буд. “Просвіти”. Вхід вільний. Долучайтеся!

Фото: inshe.tv, muravsky, АгроПортал

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]