На Прикарпатті 10-класниця очолила сільраду

Унікальний досвід Котиківки – сільський голова Іван Вережак
на день передав свої  повноваження 10- тикласниці з Городенки

Конкурс “Один день на посаді Котиківського сільського голови” оголосив війт села. Переможницю обрали методом сліпого жеребкування. Нею стала 10-тикласниця однієї із городенківських шкіл Лілія Вовкович.

Впродовж дня дівчина займалася звичною роботою сільського голови. О 8.00 почався її робочий день. Лілія познайомилась із колективом сільради, разом із Іваном Вережаком, вони об’їхали село – аби проконтролювати, як просувається передсвяткове прибирання села. Потім “голови” поїхали до контейнерів, у які вже два роки сміття в Котиківці збирають роздільно. Таку ідею подав та реалізував Іван Вережак, за підтримки молодіжного крубу “ТУР”. Цього дня Лілія не просто відвідала місцезбору відходів, а й спільно з працівниками відвезли вторсировину на склад. Дівчина була вражена, що люди в селі так відповідально відсортовують скло і пластик, а потім здають його на переробку.

 

Лілія сиділа в кріслі сільського голови, ставила печатки на документах, слухала звернення громадян. Одним словом, все як у реальному житті війта – господарка, спілкування з людьми, робота з паперами. Під час обіду зустрілись і з іншими учасниками конкурсу. Сільський голова Іван Вережак запропонував школярам створити при Котиківській сільраді дорадчий орган – молодіжну раду. Війт переконаний, що молодь може принести свіжий подих, цікаві ідеї у життя села і водночас здобути важливий досвід громадської роботи.

Також Лілія Вовкович поспілкувалась із волонтеркою із США Дарою Грей, яка зараз живе і працює у Котиківці, веде тут роботу з молоддю та організувала безкоштовні курси англійської для селян. У дівчат виявилось спільне хоббі. Дара за освітою кінорежисер, а Лілія займається у театральному гуртку. Тож  уже домовились про спільну виставу за постановкою американки.

Вкінці обидва сільських голови обговорили прожитий день. “Було дуже цікаво. Я багато дізналася про роботу сільської ради. Бачу, що тут працюють дуже приємні люди, які щиро вислуховують мешканців, гарно прийняли мене, привітні і гостинні”. З Лілією Іван Вережак не прощається. Домовились про майбутню співпрацю, зокрема, якщо буду

 

ть цікаві ідеї від городенківської молоді. Уже збираються організувати екологічну акцію з прибирання, коли трохи потепліє.

“Я теж задоволений результатом, – говорить сільський голова Іван Вережак. – Мав можливість подивитись на себе збоку. Однозначно будемо робити подібні проекти в майбутньому. Буду просити і інших сільських голів перейняти такий досвід. Бо можливість відчути себе дорослим і приймати відповідальні рішення – це є дуже важливий крок у формуванні характеру наших молодих людей. Можливо, воно мотивує їх не покидати Україну, розбудить у молоді бажання діяти на користь громаді, займати керівні посади і творити краще майбутнє України”.

До слова, Іван Вережак є активістом Української Галицької Партії, яка розпочала формування великої Платформи активної молоді. Її мета – об’єднати молодь із міст, містечок та сіл, стати широким майданчиком для спілкування, навчання, ділення досвідом та спільних проектів. В Галицькій партії наголошують, що ці можливості не тільки для тих, хто є партійцем, але й для прихильників, однодумців, які вірять в свою державу і хочуть працювати на її благо.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!