Мирослав Данилків: “Мешканці Рудного ставили цю проблему на перше місце”

Нарешті у Рудному буде каналізація. Наразі там тривають ремонтні роботи. Підрядники обіцяють, що вже на початку нового, 2018-го, року все буде готово для того, аби підключати селище до загальної міської каналізаційної мережі. Цю проблему чиновники не могли вирішити протягом 30 років. Два роки тому за справу активно взявся наш депутат Української Галицької Партії у Львівській міській раді Мирослав Данилків.

Пане Мирославе, за 2 роки Ви домоглися того, що не вирішувалося останні 30. Чому Ви взялися за вирішення цієї проблеми?

Проблема каналізування Рудного є гострою вже довгий час. Перші проекти щодо каналізування тут робилися ще в радянський час. Але досі це питання не могло зрушити з мертвої точки. Я завжди цікавився справами селища, я тут живу, а мешканці Рудного ще до виборів ставили проблему каналізування на перше місце серед усіх проблем селища. Тому це був один із моїх пріоритетних  напрямків роботи.  І, властиво, коли постало питання, до якої депутатської комісії належати, я вибрав інженерну, щоб вирішити проблему каналізування Рудного. І нам вдалося це зробити разом із небайдужими руднівчанами. У кінці 2015 – на початку 2016-го мені таки вдалося домогтися включення Рудного до Програми каналізування м. Львова. Відтак ми домоглися внесення у міській бюджет коштів на фінансування каналізаційних робіт у Рудному.

“Коли постало питання, до якої депутатської комісії належати, я вибрав інженерну, щоб вирішити проблему каналізування Рудного”

На жаль, міська рада є доволі аморфною структурою, і без належної активності наших громадських активістів, я думаю, це питання не було б вирішено абсолютно.

20960913_1959880007623656_1267582245_o

Тобто питання каналізування Рудного було у Вашій передвиборчій програмі?

Так, одним з перших. Бо воно насправді дуже важливе. Бачите, якщо дитина хвора, ми їй не купуємо кросівки, а йдемо до лікаря і лікуємо. Відсутність каналізації у такому великому населеному пункті провокує за собою екологічні проблеми. Практично в кожному будинку є вигрібна яма, з яких небезпечні речовини, нечистоти потрапляють у так звані підшкірні води. В нас ще деякі люди користуються колодязями. В більшості колодязів, які є на території селища, вода не придатна для споживання. І тому ми мусили це питання вирішувати насамперед.

У Рудному є проблеми зі сміттям, з водою, з каналізацією… Знаєте, взагалі неправильний був підхід міської ради до вирішення проблем селища. І я минулого року звернув на це увагу міському голові.

В нас, до речі, сміття практично не вивозилося ще з Нового року. Люди почали палити пластик…

“Знаєте, взагалі неправильний був підхід міської ради до вирішення проблем селища”

Що саме Ви зробили, щоб нарешті проблема каналізування вирішилася?

Найперше – без внесення в Програму розвитку каналізування міста Львова, не було б можливості цього фінансувати. Я написав півдесятка депутатських запитів та звернень, двічі виступав під час сесії, мені врешті вдалося заручився підтримкою інженерної комісії, яка підтримала моє прохання – і нарешті Рудне внесли в загальноміську Програму каналізування. У той час це питання постійно піднімали мешканці, які приходили до мене на депутатські прийоми. Ми регулярно проводили зустрічі з мешканцями, з селищним головою в нашому клубі. Таких зборів відбулося понад 25 за два роки. На одній із зустрічей руднівчани висунули делегацію з 10-и осіб, і ми разом домоглися прийому в Андрія Садового. Ситуація була доволі напружена, оскільки люди вже були дуже нервові. Розмова з Андрієм Івановичем була, скажімо так, на вищих тонах. Але, попри це, ми дійшли до порозуміння, до конструктивного діалогу, і тоді справа почала рухатися. За підтримки інженерної комісії, ми зверталися в департамент економічної політики, щоб кошти виділити якнайшвидше. Проект, який передбачає каналізування селища Рудне, має кошторис більше 25 мільйонів. Для міста і для селища за один рік це непідйомна сума, тому ми розділили проект на 2 частини. Перша частина – цього року – це будівництво напірних колекторів. Кілька тижнів тому селищна рада проголосувала за виділення земельної ділянки під каналізаційно-насосну станцію. Це, так можна сказати, серце всього проекту. Вона буде перекачувати каналізаційні стоки у міський колектор, який є на Рясному. Загальна протяжність близько 7 кілометрів.  Десь приблизно на початку 2018-го року має бути завершена КНС-ка. І тоді розпочнеться друга черга проекту.

“Проект, який передбачає каналізування селища Рудне, має кошторис більше 25 мільйонів. Для міста і для селища за один рік це непідйомна сума, тому ми розділили проект на 2 частини”

Треба сказати, що ми, за моїм проханням, спільно з селищною радою Рудного, зверталися за допомогою і в обласну раду. Ми подали заявку на конкурс екомікропроектів Мінрегіонбуду. Але в області наш проект відхилили.

20945490_1959882264290097_916904882_o

Ви постійно наголошуєте, що завжди співпрацюєте з громадою, і то все робилося через спільні збори, звернення. Чи зараз люди контролюють те, як каналізування проводиться? І взагалі, як вони можуть далі з Вами співпрацювати?

Звичайно, люди контролюють. Оскільки це проблема наболіла, яка, як я вже наголошував, багато років не вирішувалася. Бо і після виділення грошей були проблеми. В ЛМР провели тендер, спочатку одна фірма виграла, але вона не мала ресурсів і досвіду в будівництві, тому їй відмовили. Потім ця фірма ще судилася. Зараз проводить роботи з каналізування фірма “Укрінвестбуд”, керує пан Михайло Винявський. І ми наразі задоволені їхньою роботою.  Роблять поетапно, гарно і якісно. Тому хочу подякувати пану Михайлу Винявському, з яким ми є завжди на зв’язку. Оскільки проблема каналізування зачіпає і школу, і амбулаторію сімейного типу, і дитячий садок, там теж є проблеми з каналізуванням, і ми дивимося вже на майбутнє, як ці питання вирішити. Наразі комунальне підприємство “Рембуд” також має розпочати добудову нашої школи, яка теж чекала цього 10 років.

“І тому я вирішив сказати так, як воно є. А люди, які разом зі мною вирішували цю проблему, і так знатимуть правду”

Як ви ставитеся до того, що як проблема вже зрушилася з місця, багато депутатів на себе перетягують перемогу?

Ви знаєте, спочатку мене це обурило. Як людину. Я спочатку так думаю, хай… Все одно, мешканці Рудного мають користь, хай хто там собі ті ордени і медалі розвішує. Але, попри те, так собі подумав, що, все ж таки, люди знають правду, і мусять знати. Бо так дійсно, стороння особа буде думати, що то зробив той чи той. І тому я вирішив сказати так, як воно є. А люди, які разом зі мною вирішували цю проблему, і так знатимуть правду.

Чи Ви знаєте, в яких ще населених пунктів біля Львові є та сама проблема з каналізуванням?

Ця проблема є ще в Білогорщі. Там так само ми з місцевими активістами працювали. Але в них ще одна проблема є. В Рудно почали з водопостачання, а потім каналізацію, в Білогорщі – навпаки: спочатку зробили каналізацію, а тепер роблять водопостачання. Але ці проблеми за всіма санітарними нормами повинні вирішуватися в комплексі. Має бути водопостачання і водовідведення. Бо так правильно.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!