Мешканці Жидачева самі розділять частину бюджету

З ініціативи депутатів міської ради від Української Галицької Партії у Жидачеві вперше цього року стартував проект Бюджету участі (або Громадського бюджету). Він передбачає те, що те, куди скерувати якийсь відсоток коштів міського бюджету, вирішують самі мешканці міста.

Для цього вони пропонують свої ідеї, які стосуються, наприклад, облаштування міського простору чи проведення певних заходів для містян, а згодом кращі проекти реалізовує вже міська рада. Щороку з міського бюджету на такі ідеї самих містян має бути виділена певна сума коштів.

“Ми ще в листопаді 2016 року запропонували міському голові реалізувати Громадський бюджет у Жидачеві. Адже це прекрасна можливість для активізації молоді – студентів і учнів-старшокласників – впливати на розвиток міста, повірити у свої сили. У міській раді пообіцяли нам, що самі створять відповідний проект положення та винесуть на сесію. І справді написали, ми проголосували його у березні. Але голосування було складним, і, фактично, відбувалося окремо щодо кожного пункту, бо те положення, яке написали у міській раді, викликало у нас багато зауважень. Наприклад, чиновники наполягли, що пропонувати місту проекти можуть тільки повнолітні, офіційно прописані жителі Жидачева. Це означає, що ідеї якраз старшокласників, бо вони неповнолітні, і студентів, бо вони прописані у гуртожитках, ніхто не почує. Також міській раді йшлося, аби ці гроші могли бути скеровані тільки на інфраструктурні проекти, а, скажімо, на якісь культурно-освітні заходи – не можна. Але такі речі можуть дуже активувати діяльність громадських організацій, дати поштовх активній громадськості, яка спроможна єднатися. Тому ми відстоювали цю річ”, – каже ініціатор впровадження Громадського бюджету у Жидачеві, депутат міської ради Святослав Багрій.

Цьогоріч на проекти громадськості у Жидачеві передбачено 60 тисяч гривень. До 30 квітня тривав період збору проектів. Їх містяни подали аж дев’ять.

Це – благоустрій територій, встановлення огорожі довкола дитячого майданчика, встановлення лавок, побудова велодоріжки тощо. Після того, як їх реалістичність проаналізує комісія міської ради, всі пропозиції будуть опубліковані на сайті мерії, а відтак, з усіма зауваженнями та доповненнями,  – винесені на розширений виконком, який і визначить переможців. Загальноміського голосування поки що не буде, бо тратити на онлайн-платформу ще частину грошей з такої малої суми Громадського бюджету, кажуть, абсолютно недоцільно.

У свою чергу, депутати Галицької партії сподіваються, що наступного року у Жидачеві вже сформують ОТГ, і новій раді таки вдасться удосконалити Бюджет участі.

“Ми хотіли збільшити суму Громадського бюджету до 0,7% від бюджету міста і закласти її такою на постійно, щоб кожного року не відстоювати ці гроші заново. Також нам вдалося відстояти те, щоб пропозиції для Бюджету участі щороку збирали до 1 квітня. Це навіть психологічно важливо для реалізації самих проектів. Ми також запропонували, щоб сума, яка може бути використана для одного проекту, була не більшою половини всього Бюджету участі. Тобто не більше 30 тис грн”, – каже Святослав Багрій.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!