“Медицина майбутнього” в Івано-Франківську: як досягнути

Стан медицини в Україні давно не влаштовує нікого – ані пацієнтів, ані лікарів. Реформа, яка вже стартувала, здатна змінити багато, проте чимало залежить від роботи на місцях. Українська Галицька Партія організувала в Івано-Франківську зустріч, на якій і обговорили проблемні питання.

Як прикарпатцям в короткостроковій перспективі збудувати медицину майбутнього – зручну, клієнтоорієнтовану, справді якісну і сучасну?Про це у неділю, 17 лютого, з ініціативи Української Галицької Партії говорили експерти з питань медицини, ІТ, Smart Sity, економісти, управлінці, рядові медики та, звісно ж, пацієнти.

“Щоб налаштувати роботу медичного закладу під вимоги медицини майбутнього недостатньо обладнати його дорогим сучасним обладнанням та найняти хороших лікарів. В закладі має працювати ще й ефективний медичний менеджмент, який знає речі, яких не вчили головних лікарів, але яких ми потребуємо”, – сказав у вступному слові організатор зустрічі, експерт медичного напрямку Української Галицької Партії Мирослав Брегман.

“Ми ніколи цього не зауважуємо, але в нас в центрі уваги або лікар, або пацієнт. Але ж обоє люди. Медицина майбутнього – це коли ми діємо вдвох, пацієнт відповідає за своє здоров’я, а лікар є консультантом”, – поділився Мирослав Брегман.

“Чи може лікар бути хорошим менеджером і якісно управляти медичним (муніципальним) закладом? Чи може просто менеджер якісно управляти медичним закладом? Ці питання хвилюють рядових пацієнтів, які не хочуть заглиблюватися у деталі, але хочуть отримувати якісні послуги приходячи в лікарню” – зазначила заступник голови міського осередку УГП Наталя Сербин.

Наталя як громадський активіст уже не один рік веде кампанію щодо покращення умов перебування жінок в Івано-Франківському пологовому будинку.

“З адвокаційного досвіду по міському пологовому і з тих напрацювань, що в мене були, розумію – багато лікарів не сприймають муніципальний заклад як такий, компетенція якого не тільки надавати послугу, а надавати її нічим не гірше від приватного закладу. Бути конкурентоспроможним, відкритим і підзвітним перед кожним пацієнтом, а не тільки перед мером, депутатами, департаментом”.

Лікар повинен лікувати, а документообігом має займатися комп’ютер. У цьому впевнена спікер Ольга Джуман, експерт з управління закладами охорони здоров’я.

“Медичному закладу потрібно вивчати конкурентний ринок. Потрібно переконати пацієнта, що “я” – найкращий медзаклад, а лікаря, що “я” – найкращий роботодавець”, – каже Ольга Джуман.

За її словами, під час медреформи потрібно трансформувати заклад, автоматизувати та покращити якість послуг.

Сучасні пацієнти стали самостійними та вимогливими. Перед тим, як прийти до лікаря, вони спочатку шукають інформацію в інтернеті. Тож зараз стало більше пунктів, які характеризують якісну допомогу/послугу: адекватність, технологічні виконання, доступність, дієвість, результативність тощо.

До Івано-Франківська завітали і представники міста Дрогобича: Володимир Кондзьолка (керівник КУ “Інститут міста Дрогобич”) та Станіслав Гайдер (керівник проекту “Дрогобич – Smart City”). Вони розповіли про “Смарт-технології”, а також про ефективність використання аналітичних даних проведеного енергоаудиту, які використають для економії ресурсів при формуванні бюджету міста та про співпрацю з медичними та освітніми закладами, які користуються “смарт-технологіями”.

“В основі Smart City відкриті дані. Завдяки цьому ми можемо порівняти певні дані по місяцях в місті, а також по Україні”, – розповів Володимир Кондзьолка.

У Дрогобичі працює “Кабінет пацієнта”. Мешканець має доступ до відкритих даних: скільки пацієнтів сьогодні має той чи інший лікар.

“Ми дали можливість мешканцям самим аналізувати дані. Люди попросили відкрити доступ: скільки декларацій мають лікарі. І виявилося, що з трьома лікарями підписано по 2000 декларацій, а з іншими – 300, наприклад. Якщо лікар захворів чи у відрядженні, усім пацієнтам приходять смс – за день до запису, в день запису та за годину. У звичайний робочий день лікарю приходить смс з кількістю пацієнтів та їхніми прізвищами“, – розповідає начальник відділу інформаційних технологій та аналізу Дрогобицької міської ради Станіслав Гайдер.

“Реформа в охороні здоров’я зрушилась з мертвої точки! І так, цей рух оголив на найскладніші проблемні місця, які пов’язані з хронічним недофінансуванням галузі, відсутністю якісної стратегії розвитку, проблеми освіти як медиків, так і управлінського персоналу. І саме зараз важливо говорити про ці проблеми як в профільних медичних середовищах, так і з активним громадянським суспільством! Говорити, ділитися досвідом, поширювати найкращі практики!”, – зазначив головний лікар Коломийської дитячої лікарні Олег Токарчук.

Додамо, в Українській Галицькій Партії працює медична експертна група, котра активно працює над питаннями медицини, вирішенням проблемних питань, а також напрацьовує стратегію розвитку.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]