Мар’яна Кузько: “Політика – це можливість змінювати міста, регіон, державу”

В Українській Галицькій Партії є дуже багато активних та свідомих людей. Політсила стала майданчиком для тих, хто не звик просто нарікати на #зради, а готовий власними зусиллями творити #перемоги. З кожним роком команда Галицької Партії збільшується, міцнішає і вдосконалюється. А люди у ній продовжують надихати та мотивувати інших до дій. Про свою роботу в УГП та поза нею поділилася заступниця голови Львівської міської організації Української Галицької Партії, чарівна жінка, активна львів’янка, чуйна дружина та турботлива мама Мар’яна Кузько.

Мар’яно, Ти дружина та мама двох ще зовсім малих дітей. Клопотів у тебе, певно, завжди вистачає. Розкажи, чому Ти вирішила зайнятися ще й громадською діяльністю, яка є, по суті, волонтерською роботою?

Громадською діяльністю я почала займатися, коли долучилася до спільноти ГО “Батьки в дії”. І, насправді, сталося це майже випадково. Три роки тому у соціальних мережах я побачила заклик із проханням допомоги. У мене спонтанно виникла ідея, і мені захотілося нею поділитися. Відтак представники організації запросили на своє зібрання, і так я стала частинкою чудової команди активних та небайдужих батьків.

Перші проекти, в яких я брала участь, – це ініціативи, спрямовані на покращення ситуації з дитячими майданчиками Львова. Зокрема, йдеться про зміну самої концепції їх встановлення. Мені, як мамі, це дуже важливо. Я маю бути впевнена, що моїм дітям на дитмайданчику комфортно та безпечно, і за їхнє життя я можу не хвилюватися. Але ситуація була протилежною. Часто за встановлені майданчики ніхто не ніс відповідальності. Це означає, що, якщо, не дай Боже, там покалічиться дитина, то ти не знайдеш винних.

Тому залишалося або не пускати дітей до майданчиків, або ж зробити так,
щоб майданчики були безпечні. Я обрала другий варіант, хоч він і важчий.

Ще одним цікавим проектом для мене стала робота над тим, щоб Львів був комфортним для жінок, які готуються стати мамами. Захист прав на гідні умови для народження малят та права самої жінки при пологах – це те, на що рідко звертають увагу. Але це є надзвичайно важливими та потрібними речами у середовищі матерів.

Зізнаюся, найбільшою мотивацією до всього, що я тут роблю, є мої діти. Я хочу, щоб вони відчували себе у безпеці та могли повноцінно розвиватися і виросли свідомими громадянами України, якою я пишаються. І дуже сподіваюся, що моя донечка у майбутньому, коли прийде час стати мамою, не стикнеться з такими ж проблемами, які довелося пережити мені.

Окрім ГО “Батьки в дії”, Ти зараз є активною представницею Львівської міської організації Української Галицької Партії. Навіть входиш до керівного складу. Що підштовхнуло Тебе податися у політику? І чому саме Галицька Партія?

Коли ти щось робиш як громадський активіст, тобі не завжди все вдається, як ти хочеш. Інколи виходять добре якісь важливі зміни, але переважно – точкові. Доки ти над цим працюєш, доти воно діє. А потім знову потребує додаткових зусиль. Для сталих змін часто потрібні політична воля та задокументовані рішення, які  регулюють і не допускають нинішніх проблем у майбутньому. Має прийти розуміння, що далеко не всього можна досягнути лише роботою громадського активіста.

Набагато ефективніше творити зміни як політик. Це можливість не просто лобіювати, а самостійно впроваджувати зміни на рівні всього міста, регіону, держави.

Звісно, це вимагає розуміння того, наскільки великою є відповідальність за ті рішення, які приймаєш. Насамперед перед самою собою, а також перед тими людьми, які тебе оточують.

Чому Українська Галицька Партія? Тому що це не просто колеги та однодумці, це люди, які поділяють мої цінності, які вміють працювати як єдина команда і ставлять перед собою спільні цілі. Для мене дуже важливим є питання особистої репутації. А команда Української Галицької Партії – це ті люди, за чию роботу мені не соромно. Тут завжди поруч друзі, яким я довіряю і на яких можу покластися.

Робота активіста, зазвичай, забирає багато зусиль. Тим більше, коли ти ще й працюєш у політиці. Доводиться жертвувати особистим часом, вихідними, навіть відпустками. Як Тобі вдається поєднувати материнство, громадську діяльність і роботу? Який Твій рецепт успіху?

Часом буває дуже складно. Найважче було прийняти рішення кардинально змінити спосіб життя і звичний режим. До діяльності у ГО “Батьки в дії” та Українській Галицькій Партії я перебувала у затяжній паузі суспільного життя. У мене народився син, а згодом, за кілька років, з’явилася донечка. Мені важливо було дати їм той максимум, який повинні давати батьки – любов, увагу, турботу та розуміння. Проте за щоденними клопотами важливо не забути, ким ти є насправді, не загубити себе. Сімейний статус не є перешкодою для активної участі у житті громади чи для самореалізації. Перебуваючи у декретній відпустці, я отримала той досвід, знання та вміння, які дуже вплинули на те, ким я є зараз. У нашій сім’ї і я, і чоловік – доволі активні люди, але всі щоденні клопоти ми розділяємо порівну. Коли стає дуже важко, вдома я завжди можу очікувати на добру пораду і джерело енергії для подальшої роботи. Без цього, я напевно, не справилась би. Тому надзвичайно вдячна своєму чоловікові за постійну підтримку та взаєморозуміння. Завдяки цьому, мені вдається досягти балансу між усіма важливими складовими мого життя. Можу впевнено сказати: не варто боятися поєднувати материнство та улюблену справу. Головне – бути переконаною, що робиш правильно!

Розмовляла Ніна Ремінна

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!