Майже 20 інтернет-магазинів - тепер українською!

За понад два роки активістам ініціативи “Геть від Москви!” вдалося українізувати 19 інтернет-магазинів, які чомусь торгували на території України лише мовою загарбника – російською. І тільки 7 з них перейшли на державну без судового рішення.

До інтернет-магазинів, які вдалося українізувати, нещодавно долучився і “АвтоЗвук”. На українську він має перейти відповідно до рішення суду.

Yves Rocher, Аntonio Biaggi, MOBILLUCK, Garne і АвтоЗвук – всі ці бренди українською почали спілкуватися зі своїми клієнтами тільки тоді, коли увагу на це звернули активісти ініціативи Української Галицької Партії “Геть від Москви!”. Щодо більшості навіть довелося судитися.

Щодо “АвтоЗвуку”, то російську за замовчуванням на їхньому сайті виявив Олександр Золотухін.

“Я звернувся до них із запитом у грудні 2017-ого. Мені відповіли щось незрозуміле, про все і ні про що – вирвані цитати із закону. Я письмово пояснив, що мене цікавить асортимент товару, про який я запитував. Мені не дали жодної відповіді. Я почекав місяць, два, а тоді звернувся в суд. Аж коли у моїй справі відкрили провадження, мені надали відповідь. Відповіли, що 2 місяці тому вони отримали від мене порожній конверт. Фактично, мені збрехали! Я маю поштовий чек, у якому вказано вагу листа. Конверт не міг бути порожнім! Під час провадження “АвтоЗвук” всіляко відпирався від того сайту, там розповідали, що тільки займаються торгівлею у відповідних магазинах, а не на сайті, а вже потім спробували затягнути судовий процес. Це їм вдалося – півроку засідання переносилися, але таки відбулися. “АвтоЗвук” захищався, казав, що все у них українською на сайті”, – розповідає активіст і юрист ініціативи “Геть від Москви!” Олександр Золотухін.

Активісти не подарували брехні “АвтоЗвуку” і звернулися до правоохоронців. Хай відповідають за неправду щодо відсутності їхньої торгівлі на сайті “База автозвука”. “Кримінальне провадження ще не закрите, – підсумовує Олександр Золотухін. – Суд зобов’язав перекласти сайт і надати мені відповідь на мій запит. Було видно з їх позиції, що вони налаштовані на апеляцію”.

Ця справа відзначилася:
✔більше 6-ти відкладень розгляду справи;
✔неодноразово долучалися докази відповідача вже під час слухання по суті, що суперечить ЦПК);
✔відкрито кримінальне провадження стосовно представників відповідача за внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей;
✔емоційно це завжди було напружено, оскільки щоразу треба було спростовувати навалу брехні відповідача.

У судах зараз 5 справ ініціативи проти тих, хто не бажає переходити на державну:

в апеляції справа проти “Yves Rocher”,
у касації – “Бомонд”,
у суді справа проти дніпропетровського бренду “Аntonio Biaggi”,
на грудень-січень перенесено засідання у справах проти інтернет-магазинів “MOBILLUCK” і “Garne”.

Загалом у провадженні судів перебуває 7 позовних проваджень, з яких:
– 5 стосуються інтернет-магазинів (одне провадження у апеляції, одне – у Верховному суді)
– 2 щодо обслуговування українською мовою (одне провадження у Верховному суді).

Громадська ініціатива УГП “Геть від Москви!” стартувала у 2016-ому. З того часу вона об’єднала зусилля борців за мовні права з усієї України. Мовні інспекції, “мовні карти”, гаряча лінія, публічні акції та суди – способи різні, мета одна!

 

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]