Любомир Романчук: “Творімо зміни там, де ми є”

Голова Івано-Франківської обласної організації УГП Любомир Романчук – економіст за освітою, експерт із розвитку громад. У формуванні обласного осередку політсили він бере активну участь від 2015 року. У березні 2017 року п. Романчук змінив на посаді голови обласного осередку Василя Полуйка, який став заступником міністра екології України. У нинішній розмові ми підводимо риску під роком, що минає, і пробуємо заглянути у рік наступний.

Пане Любомире, чи можна назвати успішним 2017 рік для обласної організації УГП?

Якщо 2016 року ми мали дві районні організації і Івано-Франківську міську, то зараз – 8 районних осередків і два міських. Ще два осередки у процесі реєстрації. Але це не просто цифри. Там створені сильні середовища, до нас приєдналися якісні лідери, які зуміли об’єднати навколо себе команди активних людей. Є молодь, є старші люди. І саме поєднання молодечого запалу та життєвого досвіду старшого покоління є дуже вдалим. Деякі організації ще перебувають на початковому етапі – визначаються зі стратегією, напрямами роботи. Але маємо п’ять “районок” (Городенка, Галич, Рогатин, Яремче, Косів), які вже активно включилися в роботу, проводять різні зустрічі, навчання, акції, досліджують проблеми свого краю, пропонують рішення… Ми зробимо все можливе, щоб ці добрі тенденції збереглися і наступного року.

imgonline-com-ua-Compressed-BJIianyUC4ohc

Розкажіть трошки більше про свою команду. Хто ці люди, які творять осередки Галицької Партії у районах Івано-Франківської області?

Наша політсила – доволі молода. Ми пробуємо змінювати Україну, починаючи від того міста, містечка чи села, де живемо. Це складно, адже нам не йдеться про популізм і банальну підготовку до виборів, а про реальні справи, які покращують життя громад. Тому голови наших місцевих осередків, активісти УГП у районах – це ініціативні люди, які не бояться починати з нуля розвиток місцевої організації. Це – громадські активісти, волонтери, спортсмени, підприємці. Тобто кожен має у своєму житті якийсь власний досвід, який вирішив застосувати для користі громади.

Очільник Городенківської районної організації УГП Іван Вережак від 2015-го є сільським головою Котиківки. За його головування село має чим похвалитися. Тут запровадили роздільний збір сміття, покращили благоустрій, облаштували тренажерний зал, відкрили сучасний майданчик для міні-футболу, а нещодавно запросили у Котиківку волонтера зі США, який буде навчати мешканців села англійської, писати проекти, аби залучити фінансування від різних українських та закордонних фондів, працювати з молоддю. Тобто Котиківку можна назвати успішним селом. А все тому, що Іван зумів об’єднати громаду. Тут усе роблять разом, люди йому довіряють. Тому, очевидно, що Іван Вережак буде балотуватися на голову об’єднаної територіальної громади, яка наразі формується навколо Городенки.

21765036_10208431853667570_372466948590570147_n

У Яремче організацію очолив Ігор Макарук – письменник, дослідник, доцент Прикарпатського університету. В Рогатині основою осередку стали воїни АТО, під керівництвом Тараса Гаєвича… Долучаються до нас і доволі яскраві особистості. Наприклад, найвища людина України, баскетболіст Роман Гуменюк у Тлумачі. Говорити можна про кожного партійця, бо всі чимось особливі, всі активні, і всі дуже цінні для нас.

Згадуючи цей рік, про які з втілених проектів Ви хотіли б розповісти насамперед?

Насправді, нам вдалося здійснити багато добрих справ у різних сферах суспільного життя. Наймасштабнішою, яка об’єднала зусилля районних організацій та Івано-Франківського міського осередку, стала акція на захист Дністра. Пам’ятаєте, Уряд виношував плани побудови ГЕС на Дністрі?

16507905_587129321411775_1278785698990853499_nНад найбільшою рікою Галичини нависла загроза будівництва каскаду з шести ГЕС. Усі експерти та екологи сходилися в одному – цей задум мав всі шанси обернутися страшним екологічним лихом та втратою рідних домівок для сотень селянських родин. Адже багато населених пунктів мали опинитися під водою. Ми їздили по селах, говорили з представниками громад, чиї території опинилися під загрозою затоплення. Піднятий шум у ЗМІ, спротив населення, співпраця з громадськими активістами, екологічними організаціями України та Європи, наші звернення до Міністерства екології –  все це дало результат, і проект будівництва гідроелектростанцій на Дністрі наразі призупинений. Та не варто втрачати пильності. Ми стежимо за розвитком подій.

Також ми провели широку просвітницьку роботу серед населення щодо ринку землі, його стану та перспектив. Видали спеціальний довідник “Наша земля” та поширили його в громадах області.

У Городенці районний осередок серйозно взявся за вивчення проблеми міського сміттєзвалища, яке функціонує незаконно і загрожує серйозним екологічним лихом місцевим мешканцям. Також у Городенці наша партія стала партнером дебютної командної гри “Інтелектуальний гопак”, аналогів якій немає в Україні. А раніше тут організували Відкритий кубок Галичини із пауерліфтингу. У співпраці з талановитою творчою групою, ми створили короткометражний просвітницько-промоційний фільм про древній і сучасний Галич та презентаційний ролик про Яремче.

Як бачите, діяльність осередків є різносторонньою. Ми пропагуємо здоровий спосіб життя, інтелектуальний розвиток, дбаємо про довкілля, але паралельно беремося за вирішення конкретних проблем, обговорюємо та пропонуємо якісні зміни в освіті та інших галузях.

imgonline-com-ua-Compressed-E4GpW1bUblsB35q

Які плани на 2018-ий?

Плануємо мати представництва в усіх районах області, “йти” до сільських громад. Це полегшить комунікацію з людьми, дозволить досконаліше вивчати ситуацію на місцях і впроваджувати зміни. Адже ми хочемо брати участь у виборах до всіх рад ОТГ, висувати своїх кандидатів на голів, старост і депутатів. Саме для цього нам важливо знати всі майбутні громади якнайближче. Бо для кожної мусимо розробити реальні плани розвитку, разом почати зміни. На Франківщині ми маємо двох депутатів Городенківської міської ради. А загалом Українську Галицьку Партію у місцевих радах представляють 86 депутатів. І жоден з них не заплямував себе негідними вчинками. Люди вже мають підстави нам довіряти.

Що побажаєте Україні у Новому році?

Хочу побажати всім бути мудрими, згуртованими. Спільними зусиллями ми багато зможемо. Починаймо з малого – творімо зміни у себе в селі, у місті, в районі. Впевнений, з таких цеглинок збудуємо успішну країну!

Наталя Капустинська

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!