Львівські активісти знімуть мантію з проросійського судді

23 лютого у Львові активісти прийдуть до Франківського районного суду, де символічно зніматимуть мантію з проросійського судді. Річ у тім, що суддя Масендич своїм рішенням практично реанімував російську радіостанцію “Радио Вести”.

Ця радіостанція працює у Києві і активно займає антиукраїнську позицію. Через декілька днів у “Радио Вести” закінчується ліцензія, і Нацрада планувала її не продовжувати через велику кількість скарг. Проте несподівано з’явилося дивне рішення суду зі Львова, яке заблокувало будь-які дії щодо радіостанції. Тепер проросійська пропаганда звучатиме в ефірі й надалі, і причиною цьому є дії львівського судді. Активісти вважають, що такі особи не мають права носити мантію.

Що сталося?

Суддя Франківського районного суду у Львові – Василь Масендич – заблокував ще один шлях до очищення мовного інформаційного простору України. Своїм рішенням він перешкодив Нацраді з питань телебачення і радіомовлення винести рішення про непродовження терміну дії ліцензії для проросійського «Радио Вести».

Як так сталося?

– 16 лютого 2017 року Нацрада мала розглядати заяву «Радио Вести», яке належить ТОВ «ТРК Дивосвіт» та здійснює мовлення в Києві, щодо продовження терміну дії ліцензції на мовлення, адже вона закінчується 25 лютого 2017 року.
Проте припинити дію ліцензії Нацрада не змогла, бо представник “Радио Вести” на засідання Нацради приніс рішення ФРАНКІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МІСТА ЛЬВОВА, яким Нацраді, фактично, заборонено розглядати це питання.

А передісторія така: громадянка Надія Бондарєва 15 лютого 2017 року подала заяву до суду з майновими вимогами до “Радио Вести”. Цього ж дня львівський суд приймає ухвалу ухвала про забезпечення цього позову і заборону Нацраді вчиняти будь-які дії щодо “Радио Вести”.

Питань виникає три:

І. Якщо сама Нацрада не є стороною у цій справі, то, відповідно, як може стосуватися її це рішення суду?

ІІ. Чому суд відбувся у Львові, якщо сама позивачка “прописана” в Алчевську на Луганщині?

ІІІ. Як сталося так, що ухвала суду з’явилася так неймовірно швидко – за один день, як у судах, що судили майданівців? Може тому, що, як і позивачка, суддя теж зі східної України, з самого Донецька?

Ми, у Львові, не можемо миритися з такими рішеннями. Львів – не “столиця корупції”, як почали висловлюватися про місто багато користувачів соцмереж.
Разом з відомим громадським активістом Святославом Літинським, активістами ініціативи “Мовна безпека”, ми відверто протестуємо проти такого рішення суду і закликаємо суддю Василя Масендича зняти суддівську мантію.

Протест проти дій судді з флешмобом “Суди чесно або зніми мантію” відбудеться 23 лютого, о 9.00 біля приміщення Франківського районного суду м. Львова, за адресою вул. Генерала Чупринки, 69.

Його учасниками будуть громадський активіст, який вже довший час бореться за права української мови, Святослав Літинський, активісти ініціативи «Мовна безпека», депутати міської ради та активісти Української Галицької Партії.

Довідка

“Радио Вести” в Україні відоме своєю проросійською позицією. За сепаратистські висловлювання журналістів та гостей студії радіостанція та її журналісти вже не раз потрапляли у скандальні ситуації. Позапланові перевірки “Радио Вести” проводила і Нацрада з питань телерадіомовлення. Зокрема, торік, коли журналісти “Вєстєй” взяли інтерв’ю у прем’єр-міністра-втікача Миколи Азарова, якого розшукує СБУ. Служба безпеки не раз була змушена реагувати на образливі українофобські висловлювання журналістів “Радио Вести”. Доходило й до того, що радіостанція запрошувала на роботу одіозних україноненависників з Росії, як от російського шоумена Отара Кушанашвілі, котрому в’їзд до України взагалі заборонений.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]