13.03.2019
За минулий тиждень пожежники зафіксували на Львівщині понад 400 пожеж. Горіло все: сміттєзвалища, поля, городи, парки, господарські приміщення, будинки. А разом із ними – тварини, комахи… все живе.
Починалося все з підпалів сухої трави. Зумисних. Сильний вітер розносив вогонь на дуже великі території. Чим дихаємо тепер ми і наші діти? Важкими металами і окисами різних отруйних хімічних сполук. Навіщо питати, звідки ті страшні хвороби? Може ми самі винні?
Але ж не доходить до людей просто так! Знаючи про шкоду, ми її не бачимо наочно. А суху траву бачимо – і продовжуємо палити щороку.
“Проблему треба вирішувати комплексно. Наразі штрафи є смішні: від 170 до 340 грн. Цю суму треба збільшити. Також в Україні потрібно створити екологічну поліцію, яка б оперативно приїздила на виклики, могла на місці скласти протокол. А для злісних порушників екологічного законодавства – влаштувати примусові роботи з озеленення території“, – каже голова осередку УГП на Жидачівщині Володимир Гаврон, який сам є аграрієм і активним членом Центру підтримки фермерства.
Також в Україні потрібно створити екологічну поліцію, яка б оперативно приїздила на виклики, могла на місці скласти протокол.
Збереження довкілля – один із пріоритетів Української Галицької Партії. Бо питання шкоди довкіллю – лише НАСЛІДОК, причини ж спалювання трави – не у простій впертості. Поля запалюють, щоб не обкошувати тричі в рік, як це роблять закордоном.
Нема в нас не тільки грошей, нема справжнього господаря, вважає координаторка Центру фермерства Валентина Одноріг.
“Все має мати свого господаря. Пасовиська має доглядати й облаштувати громада, ті, хто випасає там худобу. Траву в Канаді поступово підкошують щомісяця. Худоба має їсти молоду м’яку траву. Якщо не косити, на пасовиськах виростають бур’яни, сухостій. Ніхто ж не каже про те, що насіння бур’янів ще перед усім цим спаленням розсіюються на окультурені поля. Вздовж доріг має обкошувати дорожня служба. Мають бути меліоративні канали. Що це спалювання дає? Адже, крім іншої шкоди, гинуть ті організми, які розпушують грунт, які беруть участь в грунтоутворенні“, – каже Валентина.
Торік у фермерки згоріло 2 га вівса та ледь не зайнялася соя, котра достигає до кінця жовтня. Бо ж палії трави активізуються не тільки весною, а й восени. І навіть влітку – тоді палять солому, бо багато комбайнів не січуть її, а розкидати, щоб потім приорати, не всі хочуть.
Українська Галицька Партія закликає дослухатися до голосу розуму. І таки зупинити цю “страшну” традицію жертвоприношення – і тварин, і себе, зрештою.