Львів має новий Статут

Нову конституцію міста розробили з ініціативи та за активної участі Української Галицької Партії. До цього Львів жив за Статутом 2002-го. Зрозуміло, що він був застарілий, недосконалий та фактично дозволяв чиновникам трактувати права громадськості на свій розсуд. Тому ініціатором зміни конституції міста ще в 2016-му стала Українська Галицька партія разом із активістами різних громадських організацій.

“Статут громади – це головний локальний нормативний акт, в якому прописані права та обов’язки громади та влади міста. В ньому закріплені основні інструменти громадської участі. Ми з серпня до вересня збирали всі пропозиції. Робоча група більш ніж три дні обробляла ці всі зауваження і врахувала те, що могла, те, що було законно. Проект Статуту пройшов кілька громадських обговорень та отримав позитивні експертні висновки від Національної академії наук України, Національної академії правових наук України з Харкова та авторитетної Transparency International Ukraine”, – каже голова комісії законності ЛМР, депутатка від УГП Юлія Гвоздович.

Багато нових інструментів громадського контролю та публічності, зокрема, наглядові ради при ЛКП, місцеві ініціативи, звітування влади внесли до Статуту завдяки депутатам УГП. Тепер Статут мають зареєструвати в управлінні юстиції Львівської області. І лише після цього він набуде чинності.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]