Лора Підгірна: “Поділля поділяє галицьку модель українськості”

Українська Галицька Партія впевнено розвивається і за Збручем. Активність Київського осередку та зацікавленість киян в ідеї нової якісної політсили довели, що команда партії рухається у правильному напрямі. Від осені 2017-го ще одна активна організація Української Галицької Партії офіційно діє в Кам’янці-Подільському на Хмельниччині. Очолює тутешню команду знана письменниця, громадська активістка та журналістка Лора Підгірна. Саме з нею говоримо сьогодні про політику, Українську Галицьку Партію на Поділлі та людей, які саме тут, у своєму краї, творять зміни.

Пані Лоро, коли з’явилася Галицька Партія у Кам’янці-Подільському? Які Ваші ключові ініціативи?

Міський осередок УГП у Кам’янці ми зареєстрували у листопаді минулого року. Ключові ініціативи – це просвітництво, якісні літературно-мистецькі дійства,  сприяння становленню національно-свідомої, проукраїнської громади, робота з громадсько-активною молоддю, відродження та збереження  історичної спадщини Поділля. Зрештою, зміни починаються з правильного наповнення,  оновленої парадигми. Проте все частіше ми долучаємося до вирішення інфраструктурних проблем. Підтримуємо ініціативи небайдужих мешканців міста, зокрема щодо благоустрою наших вулиць, пішохідних зон. Бо реальність Кам’янця-Подільського – то не тільки та рекламна картинка міста для туристів. Тут також є свої проблеми.

“Зміни починаються з правильного наповнення,  оновленої парадигми”

Хто є у Вашій команді?

Команда Кам’янець-Подільської міської організації Української Галицької Партії ще молода і перебуває у статусі становлення. Однак наші партійці та симпатики – це ментально та професійно  самодостатні, творчі, ініціативні, незаангажовані люди. Які розуміють виклики часу, активно включаються в роботу. Так часто буває, що люди, які мають визнання в Україні та за її межами – «не при дворі» у місцевих, «риго-совкових» чиновників у рідному місті. Мабуть, тому що мають власну думку, чітку позицію та уміють її захищати, уміють обходитися без казенних подачок і найголовніше – «не їдять з руки». Розповім про колег детальніше.

Ганна Братиця – це провідний філолог-германіст Хмельниччини, одна з кращих германісток України, знана у  європейській спільноті. Вона співпрацює з консульством Німеччини у форматі просвітницьких та культурологічних проектів, проектів, які стосуються реформування освіти. В нашому осередку Ганна очолює освітній напрям роботи. У співпраці з небайдужими і свідомими людьми, педагогами, патріотами міста, вона змогла реалізувати чудові проекти Днів німецької мови в Україні та Дня Святого Мартіна. І зокрема завдяки її чудовій роботі, представники німецького консульства назвали Кам’янець-Подільський міжнародною  культурною столицею Хмельниччини. Назва нашого міста залунала на найвищому міжнародному рівні.

Ще одна наша колега – Марина Микуляк – філолог-романіст, творча, непересічна особистість, активно працює у напрямі просвітницьких проектів, мистецьких літературних заходів. Марина в нашій команді відповідає за співпрацю з молоддю.

Власне, із Ганною та Мариною ми співпрацюємо вже п’ять років, у форматі ГО «Орден Подільської Троянди», маємо  багато втілених проектів, де на перше місце покладаємо цінність родини, сім’ї, родинного спілкування та дозвілля. Це – родинні, просвітницькі та літературно-мистецькі проекти, дні культури інших країн у нашому місті, правдиві успішні кейси освітнього формату.

З нами також Оксана Почапська, – фаховий журналіст, викладач, знана і бажана як спеціаліст у багатьох українських вишах, ініціаторка багатьох молодіжних проектів.

Руслана Матвєєва – підприємець, економіст, людина командного духу і сталевої волі. Разом із чоловіком, ветераном війни, полковником Леонідом Матвєєвим, нашим другом і порадником, допомагають команді осередку краще орієнтуватися у форматі співпраці з волонтерським рухом. Завдяки цій чудовій родині, ми маємо можливість налагоджувати співпрацю  з нашими військовими, зокрема у гуманітарному напрямі.

Маємо і непересічних і відданих справі симпатиків нашої справи, людей, які завжди готові допомогти у суто технічних питаннях – привезти газети, розкласти намети, надати транспортні послуги, приміщення для проведення заходів… Серед них є знані підприємці, власники бізнесу (на жаль чи на щастя,  не кам’янчани, а з інших регіонів України).  Рухаємося до якісного збільшення нашої команди. Ментально-якісні, патріотично налаштовані партійці – скарб нашого осередку.

Які ще проекти Вам вдалося реалізувати?

Ми доволі успішно втілили чимало просвітницьких, мистецьких, літературних заходів у форматі проекту “Єднаємося через Збруч”. Це і родинне  свято “Алярмик збирає друзів” та “Свято Срібної Сурми”, присвячене Дню пам’яті героїв УПА, і “Татові Різдвяні читання”, “Перші Петлюрівські читання”, проект “Україна. Повернення своєї історії”, чимало літературних зустрічей із відомими митцями, літераторами і письменниками, за підтримки партійного штабу – зустріч-дискусію “Фінська освіта. Що можна втілити в Україні?”. Зустріч-дискусія з вихованцями військового ліцею, просвітницькі зустрічі зі шкільною молоддю міста. Наразі активно готуємося до проведення Подільського молодіжного форуму “Медіапростір. Політикум. Євроінтеграція”. Ведемо постійну просвітницьку роботу та беремо участь у процесі декомунізації назв міських вулиць.

“Нам довіряють, і ми щиро стараємося виправдати довіру кожного”

Крім того, є поточна робота. Сприяємо вирішенню проблем благоустрою міських вулиць і пішохідних зон. Тут доводиться іноді добряче повоювати, оскільки чиновники комунальної галузі нашого міста неповороткі і ледачі. А люди, які очолюють певні напрями роботи у місті настільки «свої» у владі, що вважають себе недоторканими.

Однак ми нагадуємо і вимагаємо у цих ставлеників якісно виконувати свою роботу. Наприклад, після кронування дерев прибирати покинуте на тротуарі гілля, залагоджувати поруйновані після перекопів зелені та пішохідні зони тощо.

Тішимося, що маємо надійних друзів та партнерів, які долучаються до наших проектів, аби підтримати їх. Приємно, що це знані в Україні підприємства, продукція яких користується попитом. Нам довіряють, і ми щиро стараємося виправдати довіру кожного.

Як сприймають Галицьку Партію на Поділлі?

Здебільшого – нормально, позитивно. Адже Галичину ми пропагуємо не як регіон, а як модель українськості. Звичайно, Поділля межує з Галичиною, тому Галичина нам не чужа, у певному сенсі, зрозуміла, хоч ментальність мешканців часом різниться суттєво. Однак подоляни і самі колись були в складі Галицько-Волинського князівства. Тому генетично, на підсвідомому рівні, напевно, галицькість та Галицька Партія не викликають подиву, золотий лев сприймається без роздратування, а концепція нашої політичної сили лише викристалізовує бажання свідомих кам’янчан: “так, ми хочемо жити в такій Україні, як за Збручем”.  Тому й пояснення про УГП сприймаються адекватно, з прихильністю. І це тішить.

Які плани у Галицької Партії Кам’янця?

Як то кажуть, починаємо продовжувати! Насамперед, хочемо якісно зростати у форматі команди Української Галицької Партії, ефективно діяти і, звичайно, у свій час, заслуживши довіру виборців, пройти до місцевих рад, аби мати ефективніші і дієвіші важелі для подальшої праці, для співтворення свідомої громади нашого міста й регіону. Адже Кам’янець – не все Поділля, і, тим більше, не вся Хмельниччина. Нам потрібна потужна команда для обласної Хмельницької організації. Ми це усвідомлюємо і вже працюємо у цьому напрямі.

“Імпонує акцент на ініціативність, поміркованість, просвітництво, нові европейські підходи. Галицькі цінності, галицька модель українськості і є ота втрачена
або забута Україна”

І на завершення хочу Вас запитати. Пані Лоро, Ви – активна творча особистість, вже відома у краї. Чому Ви обрали саме Українську Галицьку Партію?

Бо це правдива українська політична сила нового типу, де присутнє мультилідерство, де відсутній беззмінний вождизм, де українські цінності мають реальну, а не декларативну вагу.

Імпонує акцент на ініціативність, поміркованість, просвітництво, нові европейські підходи. Імпонує позиція партії щодо постійного навчання своїх партійців. Власне, я народилася і виросла на Збручі, і Галичина для мене завжди була рідною, зрозумілою і близькою. Галицькі цінності, галицька модель українськості і є ота втрачена або забута Україна. Мені імпонує мати причетність до продовження творення Української Справи, початої нашими великими українськими державцями, саме у команді УГП. Бо це не ієрархічна вертикаль, якій потрібна масовка під вибори і «лохторат», який можна купити за кілограм гречки. Це команда однодумців, соратників, друзів. За півтора року спілкування, співпраці, втілення спільних проектів та спільного відпочинку, долання перешкод і пошуків точок дотику я у тому переконалася. Пропоную переконатися у цьому всім, хто шукає правдиву політичну силу, котра торує шлях до оновлення й повернення правдивої України. Тієї, про яку мріяли розстріляні у Сандромасі, морені голодом, вислані у концтаборах, закатовані у катівнях НКВС, розкидані по усьому світу  відомі і безіменні УКРАЇНЦІ.

Фото: Портал новин, k-p.net.ua

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!