Квартир за колючим дротом не буде

Українська Галицька Партія не дала забудувати територію Цитаделі

У Львові хотіли звести житлові будинки на території колишнього нацистського концтабору. У 1941-44 роках він займав 30 гектарів Цитаделі. Тут, за трьома рядами колючого дроту, в холоді і голоді нацисти утримували 280 тисяч військовополонених. 142 тисячі з них загинули від розстрілів, катувань, голоду, штучно розповсюджуваного тифу та експериментів над людьми. Львівський концтабір “Шталаг-328” належить до десятка найбільших нацистських концтаборів Другої світової війни.

Після того, як німці відступили зі Львова, у ровах цитаделі знайшли гори людських трупів. За радянських часів цю територію використовував у своїх кривавих справах КДБ.

“Що там чинило КДБ? Може вони там розстрілювали засуджених. Може вони там хоронили когось. Ми, наприклад, не знаємо, де похований головнокомандувач УПА Роман Шухевич. Будувати там готелі, ресторани і житло – це повне божевілля і зневага до пам’яті українського народу”, – каже історик Андрій Павлишин.

На стінах веж оборонної фортеці, які збереглися на території, в’язні концтабору залишили страшні написи для прийдешніх поколінь. Просили не забути про їхню стражденну жертву…

Але у 2018-у, 7 червня, 46 депутатів Львівської міської ради проголосували за дозвіл будувати на території колишнього концтабору житлові будинки.

“Ви собі уявляєте, що дирекція “Аушвіцу” каже: територія табору занадто велика, давайте ми на половині збудуємо житловий комплекс? Чи якби у “Бухенвальді” зробили розважальний комплекс…”, – каже голова обласного осередку Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк.

Жодного голосу за таке цинічне рішення не дали депутати Української Галицької Партії. Більше того – вони об’єднали і підняли на боротьбу проти нищення пам’яті міста всю свідому громаду Львова. Тому 14 червня міський голова Андрій Садовий заветував прийнятий документ і заявив, що житла на Цитаделі не буде. Проте 21 червня ухвалу, автором якої є одіозний львівський депутат, бізнесмен та забудовник Григорій Козловський, знову винесли на голосування – щоб подолати вето. Цього ж дня Галицька Партія організувала перед Ратушею акцію. Колючий дріт, звуки розстрілів – і на всьому цьому виростає житловий будинок… Так вони показали абсурдність та цинізм забудовників. У результаті під час повторного голосування за будівництво на цитаделі не наважився голосувати жоден депутат.

“Вони бояться громади, розголосу і публічності. Ми це довели. Нам вдалося відстояти цитадель. Там треба створити міжнародний меморіальний комплекс, бо у концтаборі “Шталаг-328″ утримували також військовополонених з Італії, Бельгії, Франції та інших країн. Ми будемо надалі піднімати, висвітлювати всі сумнівні рішення міської влади. Бо так знущатися над містом, як це роблять деякі нинішні забудовники і ті, хто у Ратуші їм потакає, ніхто не має права”, – каже голова фракції Української Галицької Партії у ЛМР Тарас Чолій.

Українська Галицька Партія найближчим часом звернеться до представництв Польщі, Італії, Бельгії та Франції в Україні з пропозицією долучитися до створення міжнародного меморіального комплексу на Цитаделі.

Чорно-біле фото Гал-Інфо

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]